Фудбалери Црвене звезде победили Брагу (2:1) у првом колу групне фазе Лиге Европе

Штампа
четвртак, 16. септембар 2021.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Брагу 2:1 (0:0), у мечу првог кола групне фазе Лиге Европе.

Лига Европе, 1. коло

Црвена звезда – Брага 2:1 (0:0)

Родић 75, Катаи 85 (п) – Галено 76

У размаку од 10 минута видели смо три гола. Звезда је повела, Брага је изједначила после минут, па је Катаи са беле тачке донео победу Звезди.

У наредном колу, црвено-бели гостују Лудогорецу, док Брага дочекује Митјиланд.

Звезда је у првом нападу имала шансу. Гобељић је већ у 25. секунди пробио по десној страни, убацио лопту на петерац, али су штопери Браге добро реаговали и избацили лопту.

До краја првог полувремена, Црвена звезда није направила ниједну праву шансу.

Брага је на старту покушавала са дистанце и у првих 15 минута упутила четири шута преко гола.

У 22. минуту је Брага имала одличну прилику. Пас је ишао ка Пијасону, али је Драговић исекао и лопта се одбила до Орте, који остаје усамљен и гађа са десетак метара преко гола.

Минут касније је Бен гађао са ивице казненог после контре, али је изблокиран. Бен се повредио и напустио игру у 39. минуту, када га је заменио Диони.

Најбољу шансу је Брага имала у 45. минуту. Петом је лопту Орта послао до Пијасона, који је остао сам на десет метара, али уместо шута, направио је потез више, пошто је хтео да заломи Драговића и аустријски репрезентативац му је избио лопту.

На полувремену било је 0:0.

ФК Црвена звезда - Спортинг Брага

Стадион: Рајко Митић (Београд)

Судија: Џон Битон (Шкотска)

Црвена звезда: Борјан – Дегенек, Драговић, Родић, Гобељић – Саного (од 87. Панков), Канга, Бен (од 39. Диони), Катаи (од 86. Срнић), Иванић – Живковић (од 65. Крстичић)

Брага: Матеус – Леите, Оливеира, Томена, Фабијано (од 86. Коуто) – Галено, Мурати, Минеиро (од 78. А. Орта) – Р. Орта (од 89. Секвера), Пијасон (од 78. Мартинс), Руис (од 70. Гонсалес)

Брага је направила притисак на старту другог полувремена и у првих 10 минута имала је лопту у својим ногама.

Опет су, као и у првом полувремену, гађали неколико пута преко гола, а онда је Звезда преузела иницијативу.

Мирко Иванић је у 64. минуту сјајном финтом избацио чувара на левој страни, ушао у казнени, гађао ближи угао, али му је ударац одбранио голман Матеус.

Минут касније, Минеиро је шутирао са преко 20 метара, погодио свог играча и лопта се одбила и погодила пречку.

Црвена звезда повела је у 75. минуту.

Канга је убацио из корнера, Родић је фантастично скочио и сместио лопту главом у доњи леви угао гола који брани Матеус.

Само минут касније, Брага је изједначила.

Погрешио је Саного, лопта је стигла до Галена, који са 20 метара прецизним ударцем погађа доњи десни угао и матира Борјана.

У 83. минуту, Мирко Иванић срушен је у казненом простору и Џон Битон је одмах показао на белу тачку.

Два минута касније, Катаи је послао голмана у другу страну и реализовао пенал за вођство Звезде.

То се испоставио и као победоносни гол Звезде.