петак, 29. март 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Фудбалери Црвене звезде одиграли су нерешено против Салцбурга у првом мечу плеј-офа за Лигу шампиона

уторак, 21. август 2018.

Фудбалери Црвене звезде одиграли су без голова са Салцбургом у првом мечу плеј-офа за Лигу шампиона. Аустријски шампион имао више лопту у свом поседу, Звезда имала боље прилике. Одлука о учеснику Лиге шампиона пашће у реванш мечу, који је на програму следеће среде. Црвена звезда - Салцбург 0:0.

Ток утакмице:

22.52 – Крај меча, Звезда – Салцбург 0:0.

22.49 – Истекао је 90. минут, играће се још три минута надокнаде времена.

22.48 – Још једна добра прилика за Звезду у финишу меча. Поново су црвено-бели направили шансу после корнера, Симић је шутирао, Станковић одбранио.

22.38 – Последња измена у црвено-белим тиму, уместо Стојиљковића у игри је Душан Јованчић.

22.28 – Две велике прилике за Звезду у 70. минуту. Прво је Дегенек, после корнера, шутирао главом, Станковић интервенисао са гол линије, да би у насзтавку акције Стојиљковић шутирао преко гола.

22.18 – Друга измена у тиму Звезде – уместо кафуа у игри је Вељко Симић.

22.07 – Најбоља прилика на мечу за Звезду у 49. минуту. Бен је шутирао са 20-ак метара, лопшта одлази тик поред Салцбурговог гола.

22.03 – Настављен је меч. Две измене у полувремену, Бабић је у игри уместо Савића, док је на ругој страни Шлагер заменио Јунузовића.

21.47 – Полувреме без голова.

21.35 – Углавном се игра одвија између два шеснаестерца. Салцбург има више лопту у свом поседу, док Звезда своју шансу тражи из контранапада. Ипак, за сада су голмани без посла.

21.13 – Миран почетак утакмице, без прилика пред оба гола.

21.01 – Почео је меч.

20.45 – Овако изгледа стадион "Рајко Митић" уочи почетка утакмице са Салцбургом.

20.30 – Утакмица се игра пред празним трибинама стадиона "Рајко Митић", а главни судија је Италијан Данијеле Орсато.

20.10 – За Звезду ће вечерас дебитовати Бразилац Жонатан Кафу, док у тиму нема Холанђанина Ебесилија због повреде.

20.00 – Познати су састави две екипе:

Састави тимова

Црвена звезда: Борјан, Стојковић, Савић, Дегенек, Родић, Јовичић, Крстичић, Кафу, Бен, Радоњић и Стојиљковић;

Салцбург: Станковић, Лајнер, Рамаљо, Понграчић, Улмер, Самасеку, Волф, Хајдара, Јунузовић, Јабо и Дабур.

Црвеној звезди мало недостаје до пласман у групну фазу Лиге шампиона, а последња препрека за улазак у елитно Уефино такмичење је аустријски Салцбург.

Звезда први меч игра на домаћем терену, али без присуства публике, пошто је Уефа казнила српског шампиона због понашања навијача на претходним мечевима.

Ипак, ако се узме у обзир игра и резултати екипе у претходним мечевима, изабраници Владана Милојевића имају чему да се надају. Салцбург је јак противник, прошле сезоне стигао је до полуфинала Лиге Европе, а ове године желе повратак у елиту.

Дуел на стадиону "Рајко Митић" само је прво полувреме, пошто се наредне седмице игра реванш у Аустрији.