Početna strana > Hronika > Crvena zvezda u finalu Kupa Srbije savladala Partizan sa 2:1 i osvojila "duplu krunu". Fudbaleri Partizana napustili dodelu trofeja, ostala samo dva igrača

četvrtak, 26. maj 2022.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u finalu Kupa Srbije ekipu Partizana sa 2:1 i tako osvojili "duplu krunu" i ove sezone.

Fudbaleri Partizana napustili dodelu trofeja, ostala samo dva igrača

Nesportski potez od strane crno-belih.

Čim je "prozvan" prvi fudbaler Zvezde koji treba da dobije medalju - kapiten Milan Borjan - igrači Partizana krenuli su ka tunelu u nameri da ne gledaju slavlje domaćih fudbalera. Zbog toga su se odmah sa tribina čuli zvižduci navijača Crvene zvezde, a poleteli su i pojedini predmeti sa severa.

Na terenu su duže od ostalih ostali Rikardo Gomeš i Bibras Natho.

Kraj meča: Crvena zvezda - Partizan 2:1

72' - GOL! Nova majstorija Kataija, Zvezda vodi sa 2:1

Novi sjajan gol u finalu, ponovo je akter Aleksandar Katai.

Zvezda je sjajno otvorila kontru, Ivanić je odlično proigrao svog saigrača, a Katai je zaobiđao golmana Stevanovića i poslao loptu u mrežu.

61' - GOL! Urošević postiže sjajan pogodak

Stiže Partizan do izjednačenja preko sjajnog gola Uroševića.

Lutovac je poslao loptu sa desne, na levu stranu šesnaesterca Zvezde, a tamo iz prve Urošević veoma oštro i precizno šutira i matira Borjana.

46' - Nastavljen je meč

Partizan vrši jednu izmenu - umesto Aleksandra Miljkovića, na terenu je Aleksandar Lutovac.

Poluvreme: Crvena zvezda - Partizan 1:0

Golom Aleksandra Kataija u 26. minutu, fudbaleri Crvene zvezde na poluvreme odnose prednost od 1:0.

38' - Sada Stevanović brani pokušaj Kataija

Mogao je Katai do drugog gola na meču, pošto je bio bolji u skoku nakon kornera domaćih. Ipak, dobro je bio postavljen i odlično reagovao golman Stevanović.

36' - Velika šansa za Partizan, Borjan odlično brani

Najbolja prilika za Partizan u dosadašnjem toku meča odvila se u 36. minutu. Menig je probio po levoj strani, ubacio loptu u peterac rivala, tamo je odbrana Zvezde izbija, ali samo do Miljkovića, čiji šut ipak odlično brani Borjan.

26' - GOL! Katai postiže efektan pogodak za 1:0

Odličan napad crveno-belih, koji su poslali loptu na desnu stranu, gde je Gajić bio "višak".

Gajić za Srnića, ovaj odlaže za Kataija, koji postiže veoma efektan pogodak sa ivice šesnaesterca.

24' - Prinudna izmena Partizana

Zbog povrede koju je zadobio, Marko Jevtović ne može da nastavi meč, pa trener Stanojević umesto njega u igru uvodi Filipa Holendera.

22' - Ponovo Marković pokušava

Još jednom brzonogi fudbaler Partizana probija po desnoj strani, ali njegova lopta pogađa spoljni deo mreže.

11' - Ohi umalo u šansi, dobra reakcija Stevanovića

Prošla je duga lopta Gajića ka Ohiju, norveški napadač je uspeo da je primiri i umalo stvori sebi veoma izglednu poziciju za šut, ali je situaciju dobro pratio golman gostiju Stevanović, koji je sprečio da Ohi uopšte šutira.

6' - Partizan prvi preti

Prva konkretna prilika na meču delo je Partizana. Crno-beli oduzimaju loptu na protivničkoj polovini, potom je Urošević uposlio Markovića na desnoj strani, a ovaj šutirao preko gola.

1' - Počeo je meč

Nakon intoniranja himne Srbije, sudija Milanović označio je početak meča.

Meč uskoro počinje

Igrači obe ekipe, predvođeni sudijskom trojkom koju čine Miloš Milanović, Nemanja Petrović i Svetozar Živin, izašli su na teren stadiona "Rajko Mitić".

Poznati su sastavi timova

Crvena zvezda: Borjan - Eraković, Pankov, Dragović - Gajić, Srnić, Kanga, Rodić - Ivanić, Katai - Ohi.

Partizan: Stevanović - Miljković, Miletić, Vujačić, Urošević - Zdjelar, Jevtović - Marković, Jojić, Menig - Rikardo.

Stanković: Odlučivaće detalji

"Zvezda ti daje obavezu da budeš pravi. Ne dozvoljava ti da budeš umoran. Sezona jeste bila teška, iscrpljujuća, bili smo saterani uza zid, jer nismo smeli da izgubimo. Taj stres smo uspeli da prevaziđemo, uz pomoć navijača i parolu 'Zajedno možemo sve'. Jesu umorni, ali njihov problem je što imaju ludog trenera koji neće da odustane. Bilo je vreme za slavlje. Bilo i prošlo. Sada nas čeka specifična utakmica, ponovo će odlučivati detalji. Izaći ćemo u najjačem sastavu. Ove sezone smo ispunili skoro sve ciljeve, ovaj meč sutra nam dolazi kao... Ajde da kažem jagoda na torti. Mi sutra idemo na trofej i pobedu", poručio je trener Crvene zvezde Dejan Stanković.

Stanojević: Kup nije utešna nagrada

"Srećni smo i ponosni što ćemo predstavljati naš klub u velikom spektaklu i biti u mogućnosti da osvojimo trofej. Derbi je uvek poseban. Kup Srbije sigurno nije odrada posla. Kup ne može da bude bilo kakva utešna nagrada niti da spasava sezonu. Kad se završi finale Kupa analiziraćemo celu sezonu. Ja to tako gledam. Jedna utakmica za mene ne može ni da spasi sezonu niti da bude loše po tom pitanju. Kad se sve završi onda ćemo svi zajedno iskomentarisati kakva je bila sezona. Meni jedna utakmica ništa lično ne donosi. Odigrali smo 60 utakmica, da bi jednu utakmicu vezivali za celu sezonu. Čak ni ako osvojimo Kup ne možemo da kažemo, dobro je, osvojili smo Kup", rekao je trener Partizana Aleksandar Stanojević uoči finala Kupa Srbije.

Zvezda za duplu krunu, Partizan za trofej i popravak međusobnog skora

Crvena zvezda će pokušati da odbrani duplu krunu iz prošle sezone, a Partizan želi da prekine lošu seriju u međusobnim duelima i dođe do pehara.

U poslednjih pet godina Zvezda i Partizan odigrali su tri međusobna finala Kupa, dva puta su domaćini bili crveno-beli, a jednom crno-beli. Samo jednom je pobedio gost, bio je to Partizan 2019. godine.

U bogatoj istoriji večitih rivala crveno-beli su do sada 25 puta osvajali pehar u najmasovnijem fudbalskom takmičenju, dok su crno-beli 16 puta podizali pehar.

Od kad se ovo takmičenje igra pod nazivom Kup Srbije (2006), Partizan ima sedam titula (uz još tri finala), a Crvena zvezda četiri (plus dva finala).

Dve titule ima Vojvodina, a po jednu Jagodina i Čukarički.