Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Црвенa звездa у финалу Купа Србије савладала Партизан са 2:1 и освојилa "дуплу круну". Фудбалери Партизана напустили доделу трофеја, остала само два играча
Хроника

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 26. мај 2022.

Фудбалери Црвене звезде савладали су у финалу Купа Србије екипу Партизана са 2:1 и тако освојили "дуплу круну" и ове сезоне.

Фудбалери Партизана напустили доделу трофеја, остала само два играча

Неспортски потез од стране црно-белих.

Чим је "прозван" први фудбалер Звезде који треба да добије медаљу - капитен Милан Борјан - играчи Партизана кренули су ка тунелу у намери да не гледају славље домаћих фудбалера. Због тога су се одмах са трибина чули звиждуци навијача Црвене звезде, а полетели су и поједини предмети са севера.

На терену су дуже од осталих остали Рикардо Гомеш и Бибрас Натхо.

Крај меча: Црвена звезда - Партизан 2:1

72' - ГОЛ! Нова мајсторија Катаија, Звезда води са 2:1

Нови сјајан гол у финалу, поново је актер Александар Катаи.

Звезда је сјајно отворила контру, Иванић је одлично проиграо свог саиграча, а Катаи је заобиђао голмана Стевановића и послао лопту у мрежу.

61' - ГОЛ! Урошевић постиже сјајан погодак

Стиже Партизан до изједначења преко сјајног гола Урошевића.

Лутовац је послао лопту са десне, на леву страну шеснаестерца Звезде, а тамо из прве Урошевић веома оштро и прецизно шутира и матира Борјана.

46' - Настављен је меч

Партизан врши једну измену - уместо Александра Миљковића, на терену је Александар Лутовац.

Полувреме: Црвена звезда - Партизан 1:0

Голом Александра Катаија у 26. минуту, фудбалери Црвене звезде на полувреме односе предност од 1:0.

38' - Сада Стевановић брани покушај Катаија

Могао је Катаи до другог гола на мечу, пошто је био бољи у скоку након корнера домаћих. Ипак, добро је био постављен и одлично реаговао голман Стевановић.

36' - Велика шанса за Партизан, Борјан одлично брани

Најбоља прилика за Партизан у досадашњем току меча одвила се у 36. минуту. Мениг је пробио по левој страни, убацио лопту у петерац ривала, тамо је одбрана Звезде избија, али само до Миљковића, чији шут ипак одлично брани Борјан.

26' - ГОЛ! Катаи постиже ефектан погодак за 1:0

Одличан напад црвено-белих, који су послали лопту на десну страну, где је Гајић био "вишак".

Гајић за Срнића, овај одлаже за Катаија, који постиже веома ефектан погодак са ивице шеснаестерца.

24' - Принудна измена Партизана

Због повреде коју је задобио, Марко Јевтовић не може да настави меч, па тренер Станојевић уместо њега у игру уводи Филипа Холендера.

22' - Поново Марковић покушава

Још једном брзоноги фудбалер Партизана пробија по десној страни, али његова лопта погађа спољни део мреже.

11' - Охи умало у шанси, добра реакција Стевановића

Прошла је дуга лопта Гајића ка Охију, норвешки нападач је успео да је примири и умало створи себи веома изгледну позицију за шут, али је ситуацију добро пратио голман гостију Стевановић, који је спречио да Охи уопште шутира.

6' - Партизан први прети

Прва конкретна прилика на мечу дело је Партизана. Црно-бели одузимају лопту на противничкој половини, потом је Урошевић упослио Марковића на десној страни, а овај шутирао преко гола.

1' - Почео је меч

Након интонирања химне Србије, судија Милановић означио је почетак меча.

Меч ускоро почиње

Играчи обе екипе, предвођени судијском тројком коју чине Милош Милановић, Немања Петровић и Светозар Живин, изашли су на терен стадиона "Рајко Митић".

Познати су састави тимова

Црвена звезда: Борјан - Ераковић, Панков, Драговић - Гајић, Срнић, Канга, Родић - Иванић, Катаи - Охи.

Партизан: Стевановић - Миљковић, Милетић, Вујачић, Урошевић - Здјелар, Јевтовић - Марковић, Јојић, Мениг - Рикардо.

Станковић: Одлучиваће детаљи

"Звезда ти даје обавезу да будеш прави. Не дозвољава ти да будеш уморан. Сезона јесте била тешка, исцрпљујућа, били смо сатерани уза зид, јер нисмо смели да изгубимо. Тај стрес смо успели да превазиђемо, уз помоћ навијача и паролу 'Заједно можемо све'. Јесу уморни, али њихов проблем је што имају лудог тренера који неће да одустане. Било је време за славље. Било и прошло. Сада нас чека специфична утакмица, поново ће одлучивати детаљи. Изаћи ћемо у најјачем саставу. Ове сезоне смо испунили скоро све циљеве, овај меч сутра нам долази као... Ајде да кажем јагода на торти. Ми сутра идемо на трофеј и победу", поручио је тренер Црвене звезде Дејан Станковић.

Станојевић: Куп није утешна награда

"Срећни смо и поносни што ћемо представљати наш клуб у великом спектаклу и бити у могућности да освојимо трофеј. Дерби је увек посебан. Куп Србије сигурно није одрада посла. Куп не може да буде било каква утешна награда нити да спасава сезону. Кад се заврши финале Купа анализираћемо целу сезону. Ја то тако гледам. Једна утакмица за мене не може ни да спаси сезону нити да буде лоше по том питању. Кад се све заврши онда ћемо сви заједно искоментарисати каква је била сезона. Мени једна утакмица ништа лично не доноси. Одиграли смо 60 утакмица, да би једну утакмицу везивали за целу сезону. Чак ни ако освојимо Куп не можемо да кажемо, добро је, освојили смо Куп", рекао је тренер Партизана Александар Станојевић уочи финала Купа Србије.

Звезда за дуплу круну, Партизан за трофеј и поправак међусобног скора

Црвена звезда ће покушати да одбрани дуплу круну из прошле сезоне, а Партизан жели да прекине лошу серију у међусобним дуелима и дође до пехара.

У последњих пет година Звезда и Партизан одиграли су три међусобна финала Купа, два пута су домаћини били црвено-бели, а једном црно-бели. Само једном је победио гост, био је то Партизан 2019. године.

У богатој историји вечитих ривала црвено-бели су до сада 25 пута освајали пехар у најмасовнијем фудбалском такмичењу, док су црно-бели 16 пута подизали пехар.

Од кад се ово такмичење игра под називом Куп Србије (2006), Партизан има седам титула (уз још три финала), а Црвена звезда четири (плус два финала).

Две титуле има Војводина, а по једну Јагодина и Чукарички.