Фудбал: Србија победила Грузију (1:0) и пласирала се на Светско првенство у Русији

Штампа
понедељак, 09. октобар 2017.

Репрезентација Србије победила је Грузију и тиме себи обезбедила директан пласман на Светско првенство које се игра у Русији средином 2018. године.

Србији је вечерас победа била преко потребна да обезбеди учешће на првом великом такмичењу после осам година.

22:36 Крај! Србија је на Светском првенству!

84' Србија контролише ситуацију на терену, "троши" време до краја меча.

79' Грузини користе опрезнију игру "Орлова", организују неколико полуконтри, али их лопта не слуша као у првом полувремену.

75' Муслин одмах реагује, не жели ништа да ризикује, повлачи једног од нападача, уморнијег Мировића, а улази задњи везни Миливојевић.

74' Пријовић постиже гол. Србија води против Грузије 1:0

73' Нова гол шанса после корнера, Ивановић је био сам на петерцу, али опет шут главом преко гола.

69' Са гол линије! Фантастична шанса за Србију, али ништа од вођства. После корнера са десне стране, Матић је шутирао снажно са десетак метара, али Канкава спречава гол!

65' "Главомет" у казненом простору Грузије, али шутеви Мировића, Максимовића и Ивановића у једном нападу нису ишли у оквир гола.

61' Прва измена у Србији, Муслин све карте баца у напад, Пријовић мења Љајића.

* Ирска је повела у Кардифу против Велса, у таквој ситуацији Србији је довољан и реми за прво место.

54' Сјајна шанса за Митровића после центаршута Тадића са десне стране, центарфор Њукасла је добро шутирао главом на другој стативи, али брани Макаридзе.

52' Знатно боља игра Србије у наставку, разиграо се Љајић, "Орлови" су знатно агресивнији и бржи, задовољнији су и навијачи.

49' Нова шанса за "Орлове", комбиновали су Тадић и Ивановић по десној страни, капитен убацује лопту пред петарац, али Грузини интервенишу испред носа Митровићу.

48' Србија креће офанзивно на старту другог полувремена, одличан шут Гудеља са дистанце, али за мало изнад пречке.

45' Крај првог полувремена, бледа игра Србије, Грузија је била конкретнија у завршници, навијачи губе стрпљење због нерзовних "Орлова", које су "почастили" звиждуцима.

43' Благ притисак Србије у завршници полувремена, Грузини акције углавном прекидају фауловима, али су "Орлови" безопасни из прекида.

41' Први жути картон, јавну опомену добио је Матић.

39' Коначно права шанса за Србију, комбиновали су Љајић и Тадић, шутира везиста Саутемптона, али погађа Макаридзе у ногу и лопта завршава у корнеру.

35' Нова опасна ситуација испред нашег гола, Квилиталија је у соло продору преварио двојицу "Орлова", али је претерао са дриблинзима и изгубио лопту.

33' Навијачи губе стрпљење, чују се први звиждуци са трибина.

30' Љајић је покушао са дистанце, али преко гола. Србија без конкретне шансе.

27' Миран период утакмице на "Маракани", српски фудбалери делују нервозно, па је растерећени ривал значајно конкретнији у завршници.

24' Добар висок пас Матића кроз средину, Љајић се убацио иза леђа грузијске одбране, али не успева да прими лопту.

21' Грузија опет има контролу, ривал поново ствара "вишак" испред казненог простора, али је опасност прошла због лошег високог паса на леви бок.

17' Опасност пред голом Србије, Гвилија је шутирао са око 20 метара, гађао је доњи десни угао, али сјајно интервенише Стојковић. Ивановић је приговорио Матићу после ове ситуације.

11' После неколико минута грузијске контроле ритма, "Орлови" организују полуконтру, комбиновали су Тадић и Митривић, али штопери Грузије успевају да пресеку дупли пас испред казненог простора.

5' Грузија је одолела почетном налету Србије и успоставила равнотежу на средини терена.

2' Први напад Србије, после комбинаије Љајића и Коларова на левој страни "Орлови" су изборили корнер, а Коларов је први запретио Грузинима ударцем са око 30 метара, који је лако обуздао Макаридзе.

Ривал је давно испао из трке за Русију, из девет утакмица има пет бодова, свих пет је Грузија освојила ремијима, па ће у Београду играти потпуно растерећено. У питању је екипа која није победила ниједном у групи, али која је у претходним мечевима узимала бодове и Аустрији и Републици Ирској. Заправо, ниједан тим у групи није Грузине победио два пута.

Претходних дана фудбалски званичници и фудбалери су јавно позивали навијаче да се испуне трибине стадиона "Рајко Митић", а дан уочи меча је било продато око 30.000 карата.