Početna strana > Hronika > Fudbal: Srbija pobedila Gruziju (1:0) i plasirala se na Svetsko prvenstvo u Rusiji

ponedeljak, 09. oktobar 2017.

Reprezentacija Srbije pobedila je Gruziju i time sebi obezbedila direktan plasman na Svetsko prvenstvo koje se igra u Rusiji sredinom 2018. godine.

Srbiji je večeras pobeda bila preko potrebna da obezbedi učešće na prvom velikom takmičenju posle osam godina.

22:36 Kraj! Srbija je na Svetskom prvenstvu!

84' Srbija kontroliše situaciju na terenu, "troši" vreme do kraja meča.

79' Gruzini koriste oprezniju igru "Orlova", organizuju nekoliko polukontri, ali ih lopta ne sluša kao u prvom poluvremenu.

75' Muslin odmah reaguje, ne želi ništa da rizikuje, povlači jednog od napadača, umornijeg Mirovića, a ulazi zadnji vezni Milivojević.

74' Prijović postiže gol. Srbija vodi protiv Gruzije 1:0

73' Nova gol šansa posle kornera, Ivanović je bio sam na petercu, ali opet šut glavom preko gola.

69' Sa gol linije! Fantastična šansa za Srbiju, ali ništa od vođstva. Posle kornera sa desne strane, Matić je šutirao snažno sa desetak metara, ali Kankava sprečava gol!

65' "Glavomet" u kaznenom prostoru Gruzije, ali šutevi Mirovića, Maksimovića i Ivanovića u jednom napadu nisu išli u okvir gola.

61' Prva izmena u Srbiji, Muslin sve karte baca u napad, Prijović menja Ljajića.

* Irska je povela u Kardifu protiv Velsa, u takvoj situaciji Srbiji je dovoljan i remi za prvo mesto.

54' Sjajna šansa za Mitrovića posle centaršuta Tadića sa desne strane, centarfor Njukasla je dobro šutirao glavom na drugoj stativi, ali brani Makaridze.

52' Znatno bolja igra Srbije u nastavku, razigrao se Ljajić, "Orlovi" su znatno agresivniji i brži, zadovoljniji su i navijači.

49' Nova šansa za "Orlove", kombinovali su Tadić i Ivanović po desnoj strani, kapiten ubacuje loptu pred petarac, ali Gruzini intervenišu ispred nosa Mitroviću.

48' Srbija kreće ofanzivno na startu drugog poluvremena, odličan šut Gudelja sa distance, ali za malo iznad prečke.

45' Kraj prvog poluvremena, bleda igra Srbije, Gruzija je bila konkretnija u završnici, navijači gube strpljenje zbog nerzovnih "Orlova", koje su "počastili" zvižducima.

43' Blag pritisak Srbije u završnici poluvremena, Gruzini akcije uglavnom prekidaju faulovima, ali su "Orlovi" bezopasni iz prekida.

41' Prvi žuti karton, javnu opomenu dobio je Matić.

39' Konačno prava šansa za Srbiju, kombinovali su Ljajić i Tadić, šutira vezista Sautemptona, ali pogađa Makaridze u nogu i lopta završava u korneru.

35' Nova opasna situacija ispred našeg gola, Kvilitalija je u solo prodoru prevario dvojicu "Orlova", ali je preterao sa driblinzima i izgubio loptu.

33' Navijači gube strpljenje, čuju se prvi zvižduci sa tribina.

30' Ljajić je pokušao sa distance, ali preko gola. Srbija bez konkretne šanse.

27' Miran period utakmice na "Marakani", srpski fudbaleri deluju nervozno, pa je rasterećeni rival značajno konkretniji u završnici.

24' Dobar visok pas Matića kroz sredinu, Ljajić se ubacio iza leđa gruzijske odbrane, ali ne uspeva da primi loptu.

21' Gruzija opet ima kontrolu, rival ponovo stvara "višak" ispred kaznenog prostora, ali je opasnost prošla zbog lošeg visokog pasa na levi bok.

17' Opasnost pred golom Srbije, Gvilija je šutirao sa oko 20 metara, gađao je donji desni ugao, ali sjajno interveniše Stojković. Ivanović je prigovorio Matiću posle ove situacije.

11' Posle nekoliko minuta gruzijske kontrole ritma, "Orlovi" organizuju polukontru, kombinovali su Tadić i Mitrivić, ali štoperi Gruzije uspevaju da preseku dupli pas ispred kaznenog prostora.

5' Gruzija je odolela početnom naletu Srbije i uspostavila ravnotežu na sredini terena.

2' Prvi napad Srbije, posle kombinaije Ljajića i Kolarova na levoj strani "Orlovi" su izborili korner, a Kolarov je prvi zapretio Gruzinima udarcem sa oko 30 metara, koji je lako obuzdao Makaridze.

Rival je davno ispao iz trke za Rusiju, iz devet utakmica ima pet bodova, svih pet je Gruzija osvojila remijima, pa će u Beogradu igrati potpuno rasterećeno. U pitanju je ekipa koja nije pobedila nijednom u grupi, ali koja je u prethodnim mečevima uzimala bodove i Austriji i Republici Irskoj. Zapravo, nijedan tim u grupi nije Gruzine pobedio dva puta.

Prethodnih dana fudbalski zvaničnici i fudbaleri su javno pozivali navijače da se ispune tribine stadiona "Rajko Mitić", a dan uoči meča je bilo prodato oko 30.000 karata.