петак, 29. март 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Фудбал – Лига Европе: Динамо убедљиво савладао Партизан у Кијеву (4:1)

Фудбал – Лига Европе: Динамо убедљиво савладао Партизан у Кијеву (4:1)

четвртак, 07. децембар 2017.

Фудбалери Партизана поражени су 4:1 (3:1) од Динама на гостовању у Кијеву, у последњем мечу групне фазе Лиге Европе.

Иако то резултат не показује, црно-бели су одиграли солидно у Украјини, контролисали ток меча током већег дела сусрета, али су "јефтино" примили голове у првом полувремену.

И Партизан и Динамо Кијев су већ обезбедили пласман у другу фазу такмичења у Лиги Европе. Дуел у Кијеву одлучиће о победнику групе, који ће имати лакшег противника у следећој фази такмичења.

Ток меча:

87' Брза акција украјинаца и гол Мораеша који је опет остао сам у петерцу, али овај пут у офсајд позицји, па је поништен.

83' Монотона игра у наставку меча, црно-бели су потпуно деморалисани четвртим голом изгубили жељу да се надигравају, док је домаћин задовољан резултатом такође резервисан.

77' ГОООООЛ! Динамо опет стиже до гола без игре. Циганков је направио велеслалом кроз одбрану Партизана, пада у казненом после старта Милетића, а Гил свира пенал иао је штопер црно-белих прво стартовао на лопту. Сигуран са 11 метара био је Жуниор Мораеш за хет-трик – 4:1.

75' Пантић шутира левом ногом са ивице казненог, преко гола.

71' Партизан доминира тереном у другом полувремену, црно-бели имају потпуну контролу лопте, траже други гол, али Динамо одолева.

67' Измене у оба тима, Ђукић освежава напад, уместо солидног Соломона улази Ожеговић.

65' Евертон шутира из прве са дистанце, али преко гола.

59' Малер! Партизан није имао довољно среће да смањи резултат. Јевтовић је пробио по десној страни и послао оштар центаршут по земљи у петерац, право до Тавамбе који шутира из прве, али погађа голмана Бушчана право у главу.

54' Соло продор Шепаненка, пролази неколико дефанзиваца Партизана, али не и сјајног Стојковића.

51' Моћан ударац Пантића искоса са око 25 метара, послао је "пројектил" под пречку, али фантастичном парадом Бушчан спасава гол Динама.

48' Комбинација играча Динама из слободног ударца на десној страни казненог простора, Морозјук до Циганкова који добија само корнер.

47' Нови жути картон за црно-беле за нову суспензију. У првом мечу нокаут фазе неће играти ни леви бек Немања Милетић.

Полувреме

45+4' ГОООООЛ! Партизан смањује заостатак. Марко Јевтовић је затресао мрежу Динама са беле тачке – 3:1.

Пенал за Партизан изнудио је Сејдуба Сума. Покупио је лопту на левој страни казненог простора, експлозивно кренуо ка голу, али га је Морозјук саплео.

45+3' Пенал за Партизан!

45' Пољак Гил је прво полувремену продужио за три минута, а Динамо замало да повећа на 4:0 у 41, међутим, Шепаненко је шутирао за мало поред гола.

40' Суспензија! Жути картон за Евертона, он ће пропустити први меч шеснаестине финала средином фебруара.

37' Соломон је најагилнији Партизанов играч у Кијеву, млади нападач опет напада гол Динама, шутира још једном са ивице казненог простора, али погађа Качеридија.

Партизан је имао посед лопте скоро 60% у првих пола сата игре, али су од четири шута играча Динама, три завршили у Стојковићевој мрежи.

31' ГОООООЛ! Још једна лопта у мрежу Партизана. Након нове акције по левој страни и недовољно добре интервенције одбране Партизана, Морозјук опет проиграва Мораеша кога су црно-бели штопери потпуно заборавили, па Бразилац постиже други гол у року од три минута – 3:0.

28' ГООООЛ! Динамо је лако дуплирао предност. После центаршута са леве стране и непрецизног шута Шапаренка главом, лопта стиже до Морозјука који несебично асистирао Жуниору Мораешу – 2:0.

25' Неколико "јачих" дуела везиста два тима, прво се од болова превијао Партизнов Евертон, а потом Динамов Циганков.

27' Неколико "јачих" дуела везиста два тима, прво се од болова превијао Партизнов Евертон, а потом Динамов Циганков.

21' Кијевљани контролишу ритам игре у овом моментима, доминирају средином терена.

15' Директар ударац Морозјука из "скраћеног корнера" са леве стране, Стојковић лопту боксује у корнер.

11' Црно-бели су се брзо опоравили од почетног шока и наставили у свом ритму, још једна добра акција Партизана, Соломон се поред двојице ривала изборио за шут са ивице казненог, али је лопту послао право у руке голману.

6' ГОЛ! Динамо Кијев стиже до вођства из првог напада. После акције по левој страни, Мораеш је гађао дијагоналом искоса са леве стране са ивице шеснаестерца, Стојковић је одбранио, али се лопта одбила право до капитена Микола Морозјука који је убацује у небрањен гол – 1:0.

4' Пречка! Затресао се оквир Динамовог гола. После продора Суме по десној страни казненог простора, лопта се одбила на око 20 метара од гола до Евертона који добро шутира, али није имао довољно среће да постигне погодак.

19:00 Почела је утакмица, две добре акције Партизана на "отварању", три узастопна центаршута у казнени простор, али без шута на гол.

Партизан ће у Кијеву бити ослабљен. Повређени су Косовић и Јанковић, а неизвесно је да ли ће у тиму бити Тошић, Стојковић и Тавамба.

У београдском дуелу ових ривала Партизан је водио са 2:1 после првог полуфинала, али је онда уследио велики преокрет и Кијевљани су постигли три гола и забележили вредну победу.

Динамо је фаворит због домаћег терена, али и хладног времена, које се очекује током утакмице.

Утакмица почиње у 19 часова.

Чланови екипе ТВ Партизан претучени испред хотела у Кијеву

Двојица чланова екипе Телевизије Партизан претучена су данас у Кијеву, саопштио је београдски клуб.

Камерман и монтажер су, како се наводи, претучени су у главном граду Украјине испред хотела у којем су смештени, а нападнути су иако су били без обележја клуба.