| Хроника | |||
Фатмир Сејдију и Хашим Тачи позвани код Хилари Клинтон |
|
|
|
| среда, 18. фебруар 2009. | |
|
ПРИШТИНА – Фатмир Сејдију и Хашим Тачи позвани су да се 26. фебруара састану у Вашингтону са америчком државном секретарком Хилари Клинтон, саопштила је америчка амбасада у Приштини. „Државна секретарка са задовољством очекује састанак са председником и премијером Косова 26. фебруара како би их поново уверила у обећања за пријатељство и подршку Косову”, наведено је у саопштењу портпарола Стејт департмента Роберта Вуда, које је синоћ пренела америчка амбасада. Притом је оцењено да је током протекле године „Косово брзим корацима напредовало у изградњи демократских институција и имплементацији основних принципа Ахтисаријевог плана, укључујући у устав заштиту мањинских права и културног и верског наслеђа”. „Као независна држава Косово је са добродошлицом дочекало и ефикасно сарађивало са Еулексом, НАТО-ом, Цивилном канцеларијом међународног представника и другим представницима међународне заједнице”, истакнуто је у саопштењу. Стејт департмент је додао да је Косово сарађивало у изградњи стабилне и одрживе економије, јединственог и транспарентног система за владавину закона и других институција модерне, мултиетничке и европске демократије”. Стејт департмент „високо цени напоре косовског народа и владе на промовисању стабилности у региону и сарадњи међу различитим ентитетима и религијама ради изградње сигурне и напредне будућности”, наведено је у саопштењу. (Танјуг)
|