четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Европска комисија: Хрватска у групи 16 земаља ЕУ за које је потребно спровести дубинску анализу макроекономске ситуације
Хроника

Европска комисија: Хрватска у групи 16 земаља ЕУ за које је потребно спровести дубинску анализу макроекономске ситуације

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 27. новембар 2015.

Европска комисија је утврдила да је Хрватска у групи 16 земаља чланица Европске уније (ЕУ) за које је потребно спровести дубинску анализу макроекономске ситуације, како би се установило да ли се неравнотеже у тој области смањују или повећавају.

Резултате дубинске анализе Комисија ће објавити у фебруару следеће године, заједно с анализом економских политика у свим земљама чланицама ЕУ, извештава агенција Хина.

Комисија је јуче објавила Годишњи преглед раста у ЕУ, Извештај о механизму упозорења и Заједнички извештај о запошљавању.

Објављивањем тих документа почиње Европски семестар, механизам за координацију економских политика унутар ЕУ, како би се избегло понављање финансијске и дужничке кризе.

У Извештају о механизму упозорења, Комисија је констатовала ризике за Хрватску у погледу одрживости спољног и јавног дуга и прилагодјавања тржишта рада.

- Стога Комисија сматра корисним, а узимајући у обзир и идентификацију прекомерних неравнотежа у фебруару, да дубље анализира постојеће макроекономске ризике и надгледа напредак у смањењу неравнотежа - наводи се у документу.

Комисија је у фебруару ове године закључила да Хрватска има прекомерне макроекономске неравнотеже које траже одлучну политичку акцију и специфичан надзор, посебно у вези с ризицима који се односе на слабу конкуретност, велике спољне обавезе и растући јавни дуг, слабо управљање јавним сектором и слабе резултате у запошљавању у контексту пригушеног раста.

(Танјуг) 

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер