петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Ери Канеко: Бан Ки Мун наставља да делује у складу са резолуцијом 1244 Савета безбедности УН
Хроника

Ери Канеко: Бан Ки Мун наставља да делује у складу са резолуцијом 1244 Савета безбедности УН

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 28. јул 2015.

 Генерални секретар УН Бан Ки-мун наставиће да делује у складу са резолуцијом 1244 Савета безбедности УН, а питање чланства у Унеску решава Генерална конференција те организације, рекла је данас Танјугу Ери Канеко из прес службе генералног секретара УН.

Канеко је потврдила да је Бан примио писмо министра спољних послова Србије Ивице Дачића поводом настојања Косова да постане члан Унеска.

"Генерални секретар ће наставити да делује у оквиру Резолуције 1244 Савета безбедноти УН донете 1999. године. О чланству у Унеску одлуцује Генерална конференција Унеска", навела је она.

Министар спољних послова Ивица Дачић писао је генералном секретару УН Бан Ки-муну поводом намере Косова да постане чланица Унеска, наводећи у писму да је то за Србију неприхватљиво, јер се Косово не може сматрати државом.

Он је у писму, које је достављено Танјугу из Министарства спољних послова, истакао да Србија није променила позицију у односу на статус покрајине.

"Косово као територија сходно важећој и обавезујућој резолуцији СБ УН 1244 (1999), под управом Уједињених нација, у ком контексту се не можžе сматрати држžавом као субјектом међународног права, не можžе се самим тим квалификовати ни за пријем у Унеско", истакао је Дачић у писму.

Дачић је подсетио да је од јуна 1990. године, до данас, нападнуто 236 цркава, манастира и других објеката у власништву Српске православне цркве, као културно-историјски споменици, од којих 61 има статус споменика културе, а 18 су од изузетног значаја за државу Србију. 

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер