петак, 29. март 2024.

&

Почетна страна > Хроника > ЕП у Барселони: Ватерполо репрезентација Србије победом над Русијом (11:9), обезбедила директан пласман у четвртфинале

среда, 18. јул 2018.

Ватерполо репрезентација Србије остварила је и другу победу на Европском првенству које се одржава у Барселони.

Екипа селектора Дејана Савића је у 2. колу савладала селекцију Русије са 11:9 (3:2, 3:3, 3:1, 2:3) и практично обезбедила прво место у групи Д и директан пласман у четвртфинале.

Србија се у петак у последњем колу прве фазе такмичења састаје са Словачком, која је поражена у уводна два дуела.

Актуелни прваци Европе су диктирали темпо, али је Русија зналачки користила сваки пад у игри ривала. Србија је повела са 2:0, Зборнаја је изједначила на 3:3, а серијом 4:0 Савићева екипа је у 19. минуту имала максимална четири гола вишка - 9:5.

Русија је успела да се врати, а налет Зборнаје прекинуо је Немања Вицо првом голом у сениорској репрезентацији за 10:7 на нешто више од 6 минута пре краја утакмице.

Руси су до краја меча покушали да ураде нешто више, међутим квалитетнији тим Србије је без много потешкоћа дуел привео крају.

Душан Мандић, Андрија Прлаиновић и Филип Филиповић су постигли по 2 гола, док су се по једном у стрелце уписали Милош Ћук, Душко Пијетловић, Немања Вицо, Никола Јакшић и Стефан Митровић.

Најефикаснији у Русији били су Степан Андрјуков, Константин Харков и Иван Нагаев са по два поготка.