Хроника

Двадесет месеци од убиства Оливера Ивановића, починиоци и налогодавци још увек нису откривени

Штампа
понедељак, 16. септембар 2019.

 Двадесет месеци након убиства лидера ГИ СДП Оливера Ивановића помаци у истрази су скромни, а политичка заоставштина у виду његове грађанске иницијативе налази се пред огромним изазовима, можда и расцепом, пише КоССев.

Дугогодишња сарадница и партијска колегиница Оливера Ивановића, Ксенија Божовић, са још једним чланом СДП-а, Светиславом Јокићем нашла се на листи Српске листе за кандидате за посланике косовске скупштине, подсећа КоССев.

Одлуци Божовић успротивила су се два одборника ГИ СДП у скупштини општине Северна Митровица, Душан Милуновић и Игор Рајчић, наводећи да се ради о индивидуалној одлуци Божовић, не и читаве странке, али више од недељу дана након ове објаве, остали чланови СДП-а се нису изјаснили по овом питању у јавности.

Овој вести претходила је објава саме Божовић да је по четврти пут укупно, а по трећи пут пред Специјалним тужилаштвом, позвана да да исказ у вези са убиством Ивановића што је сама означила као вид притиска на њу. По објављивању вести да ће се наћи на листи Српске листе, у интервјуу за Н1 је изразила наду да ће јој српски председник Александар Вучић сада помоћи како би испитивања престала.

Међутим, осим поновног испитивања Божовић и раније бивше секретарице Оливера Ивановића, Силване Арсовић од косовског Специјалног тужилаштва које је пре годину и по дана преузело овај случај од Основног тужилаштва у Митровици, нема значајнијих информација о напретку истраге, наводи КоССев.

Од укупно пет осумњичених, чија имена су позната и међу којима је и Арсовић, у притвору су и даље полицајац Недељко Спасојевић и Марко Рошић, док је Драгиша Марковић пуштен на слободу.

Истовремено, косовски истражни органи и даље трагају за потпредседником Српске листе Миланом Радоичићем за којим су расписали "домаћу" потерницу, али и, како тврде, предали УНМИК-у документацију за расписивање међународне потернице коју треба даље проследити Интерполу.

Истрага је, како је у априлу саопштио предметни тужилац Суљ Хоџа проширена на још два лица, али он није говорио о именима. Касније, српски портал КРИК пренео је да се ради о Звонку Веселиновићу и Милану Михаиловићу.

Оливер Ивановић убијен је испред просторија своје странке у Косовској Митровици, три месеца након локалних избора у којима је медијски и политички означен као издајник и рушитељ српског јединства, пише КоССев.

(КоССев)

 
Донирајте НСПМ
[ Почетна страна ]