петак, 29. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Душан Вујовић: Обим повећања плата и пензија договорен са ММФ
Хроника

Душан Вујовић: Обим повећања плата и пензија договорен са ММФ

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 15. октобар 2017.

 Министар финансија Душан Вујовић изјавио је да се Србија налази на најбољем путу да са високим оценама заврши осму, последњу ревизију постојећег трогодишњег програма са Међународним монетарним фондом.

Министар који у Вашингтону учествује на јесењем заседању ММФ и Светске банке рекао је за Радио телевизију Србије да се осма ревизија завршава крајем октобра, односно почетком новембра, и да ће се разговарати о наставку аранжмана са ММФ.

"Наставак аранжмана са Фондом ће бити тема разговора и о томе ћемо моћи више да кажемо када се разговори заврше почетком или средином новембра", казао је он.

Министар је рекао да је договорен обим повећања плата и пензија и да ће се у том оквиру прецизирати повећање на наредним седницама владе и на састанцима са ММФ.

"Повећање од пет одсто је оно што можемо у овом тренутку да приуштимо а да не доведемо у питање кључне параметре макроекономске стабилности. Слично се односи и на плате, укупно повећање у јавном сектору не сме да пређе учешће у пројектованом БДП за наредну годину", казао је Вујовић.

Како је истакао, то су доста добре и оптимистичке пројекције.

"Ми очекујемо да ће овогодишњи лошији резултати у пољопривреди, грађевинарству и енергетици бити и више него компензовани у наредној години тако да очекујемо раст од најмање 3,5 одсто", рекао је он.

Вујовић је рекао и да је са званичницима тих организација разговарао о решавању питања јавних предузећа која имају огромна дуговања.

"Нека смо орочили до краја ове године, неке ћемо решити у првом кварталу наредне. Али то су питања предузећа која већ дуго имају структурне проблеме. Ми се налазимо на самом крају тог пута и очекујемо да ће то бити успешно решено у наредним месецима", истакао је министар.

Годишња скупштина траје од 13. до 16. октобра и окупља гувернере централних банака света, министре финансија и представнике највећих банака.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер