уторак, 19. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Драган Шутановац: Србија једина у региону није спремна да прихвати реалност по питању чланства у НАТО
Хроника

Драган Шутановац: Србија једина у региону није спремна да прихвати реалност по питању чланства у НАТО

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 23. мај 2018.

 Бивши министар одбране и досадашњи председник Демократске странке Драган Шутановац је на конференцији о безбедности која се одржава у Црној Гори, казао да је Србија једина земља у региону која није спремна да прихвати реалност по питању чланства у НАТО.

"Видели сте шта је премијер Заев рекао, готово да је завршен споразум са Македонијом и Грчком и очекују позив за НАТО, а скоро све остале земље су већ у НАТО или тамо иду. Тако да смо окружени НАТО земљама, а Србија је једина земља у региону која још увек није спремна да прихвати реалност. Не само у економском, већ и у безбедносном и одбрамбеном смислу налазимо се на репу региона", казао је Шутановац, а пренела ДС.

Говорећи о региону, Шутановац је казао да је у време када је он био министар одбране Република Српска имала за циљ чланство у НАТО.

"Као први министар одбране Србије који је посетио Сарајево након рата састао сам се са Додиком који је као премијер РС на конференцији за медије рекао да је Република Српска потпуно посвећена евро-атлантским интеграцијама. Данас је ситуација потпуно другачија", казао је Шутановац.

Шутановац је оценио да се данас сарадња Америке и Србије налази у регресији, откад Министарство одбране води Александар Вулин.

Говорећи о спољној политици Србије, Шутановац је рекао да грађани Србије највише воле Русију, али би да живе на Западу.

"Ако питате већину у Србији, рећи ће да после Србије највише воле Русију, али ако их питате где желе да им буде здравствено осигурање, где би желели да им се деца образују или да живе, рећи ће – негде у Западној Европи или у Америци. Поред тога, људи нису свесни да је из САД, ЕУ, Јапана, Норвешке до 2012. године стигло више од шест милијарди евра донација", казао је он.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер