петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Драган Ђилас: Наш највећи интерес је да Србија не остане изолована. Ми припадамо Европи и треба да се придружимо политици ЕУ
Хроника

Драган Ђилас: Наш највећи интерес је да Србија не остане изолована. Ми припадамо Европи и треба да се придружимо политици ЕУ

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 29. мај 2022.

 Председник Странке слободе и правде Драган Ђилас изјавио је да је највећи интерес Србије да не остане изолована и да се по питању увођења санкција Русији придружи политици Европске уније.

Ђилас је на телевизији Прва истакао да он није променио свој став да санкције остављају катастрофалне последице по обичне људе, а не утичу на лидере, и да сматра да неће довести до престанка рата, али да је цела Европа заузела исти став, чак и неке земље које су увек неутралне и да није добро што је Србија остала једина изолована.

„Ми морамо да размислимо шта је добро за Србију. Не треба да водимо политику у интересу Европе, нити САД, нити Русије, нити Кине, већ да видимо шта је у интересу Србије. Наш интерес је да Србија не остане изолована земља“, истакао је Ђилас.

Он је навео да се Европска унија огрешила о Србију у последњих 30 година, али да 300.000 људи ради у компанијама ЕУ, да Србија има највећу економску размену са ЕУ, и да без доношења мера неће моћи да изађе на тржиште капитала.

Ђилас је рекао да се Румунија која је чланица ЕУ сада задужила за обвезнице са шест одсто камате, а Србија неће моћи ни то.

Лидер ССП-а је додао да ће криза због рата у Украјини захватити целу Европу, и да ће се нарочито одразити на Србију као једну од пет најсиромашнијих земаља Европе.

Ђилас је поновио став да је требало улагати у пољопривреду и енергетику, као и да верује да Србија неће остати без хране.

Када је реч о цени гаса, он је оценио да цена од 270 долара коју Србија сада плаћа јесте повољна, али да Немачка плаћа 250, Турска 210 долара, уз оцену да гас неће свакако проћи кроз Мађарску и Бугарску и доћи до Србије, а да га друге земље не користе.

Ђилас је додао и да топлане треба да направе план да уколико не буде гаса, пређу на мазут.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер