четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Ђорђе Вукадиновић: Прича о уласку у НАТО дестабилизује Србију
Хроника

Ђорђе Вукадиновић: Прича о уласку у НАТО дестабилизује Србију

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 08. октобар 2009.

Ђорђе Вукадиновић, уредник „Нове српске политичке мисли”, каже да му није јасно зашто сад неко, без обзира на то да ли је за улазак у НАТО или против тога, отвара ову тему, „осим ако нема намеру да додатно дестабилизује ионако ровиту политичку ситуацију у Србији”. Поготово, како каже, ако се има у виду да је однос према НАТО је једна од ретких тема око којих готово да постоји консензус међу грађанима, јер је свега двадесетак одсто њих за улазак у Алијансу.

„Надам се да је разлог томе то што неки покушавају да сакупе политичке поене, али и у иностранству, а не да је то последица неких захтева из рецимо Брисела или Вашингтона”, каже Вукадиновић.

Он истиче да је јасно да из историјских, али и из актуелних политичких разлога, Србија не може да тражи решење својих безбедносних проблема у оквиру НАТО-а. Вукадиновић додаје да није у питању само бомбардовање из 1999. године, већ и став водећих земаља НАТО које су признале независност Косова, као и ангажман НАТО земаља приликом распада Југославије, а потом и у Босни.

„Не треба бежати од те теме, али треба рационално и аргументовано о њој причати, пре свега у стручним круговима”, каже Вукадиновић и додаје да би власт требало отворено да каже и грађанима, али и пријатељима на западу да улазак Србије у НАТО тренутно није актуелно питање за Србију, уместо што шаљу нејасне поруке које само повећавају нервозу и недоумице у јавности по том питању.

(Политика)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер