среда, 24. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Ђорђе Вукадиновић: Пад подршке евроинтеграцијама реална реакција на политику која се води и Београду и Бриселу
Хроника

Ђорђе Вукадиновић: Пад подршке евроинтеграцијама реална реакција на политику која се води и Београду и Бриселу

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 06. април 2011.

Политички аналитичар Ђорђе Вукадиновић напомиње поводом истраживања објављеног у дневном листу Данас да, осим што није објављено име агенције, овом истраживању недостаје о броју апстинената.

- То је кључни детаљ пошто колебљиви и неодлучни бирачи одлучују изборе. Због тога са огромном резервом треба узети и ову предност СНС-а у односу на ДС. Напредњаци су неспорно сада први, али не верујем да имају овај проценат од 41 одсто. Подршка ЛДП-у такође ми изгледа пренаглашено, иако је сигурно да та странка има реалне шансе да откине неки проценат незадовољних бирача ДС-а. Коалиција око социјалиста по мени је ближа трећем месту, а резултати за остале странке су доста реално измерени - оцењује Вукадиновић.

Према његовим речима, ДС треба да брине о масовном одласку својих некадашњих бирача међу апстиненте, али и о одређеном броју гласова који ће отићи на другу страну - напредњацима.

- Неки бирачи ДС-а не виде суштинске разлике између ове две странке, а љути су на власт и такви ће СНС схватити као алтернативу готово истој политици - каже наш саговорник.

Истраживање бележи и никад мању подршку грађана уласку Србије у ЕУ за шта Вукадиновић наводи два главна разлога.

- Тренд свакако јесте пад подршке евроинтеграцијама и то је сасвим реална реакција грађана на политику која се стално за свој нерад и грешке вади на Брисел. С друге стране, грађани су незадовољни и политиком Брисела који се овде доживљава као адреса са које се испоручују увек нови услови - објашњава Вукадиновић.

(Ало)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер