Хроника

Ђорђе Вукадиновић: Одустаните од изградње „националног стадиона“; Шта је полиција предузела у вези са нападом на челнике ССП у Шапцу? Растурање и ометање скупова политичких противника једно је од обележја фашизма

Штампа
среда, 26. јун 2019.

 Посланици су на почетку рада Скупштине Србије постављали питања о поплавама у Београду, о нападу на председника Странке слободе и правде Драгана Ђиласа и чланове те партије у Шапцу, о председнику Народне странке Вуку Јеремићу и о закупу државног пољопривредног земљишта.

Посланица Странке модерне Србије Татјана Мацура поводом обилних падавина и поплава тражила је да се у државном буџету за следећу годину издвоји више средстава за заштиту од поплава.

Она је питала за изградњу кишне канализације и истакла да изградња само фекалне канализације не може да реши проблем у случају обилних падавина.

Ђорђе Вукадиновић из посланичке групе "Покрет за спас Србије-Нова Србија" указао је да се не троше паре на изградњу националног стадиона, што је ствар луксуза, "у тренутку када је пола Србије под водом, нема канализацију и противградну заштиту".

Одустаните од изградње „националног стадиона“. Илузорно је и неумесно трошити буџетски новац на изградњу стадиона у тренутку када је пола Србије под водом, нема канализацију и противградну заштиту

"Илузорно је и неумесно трошити буџетски новац на изградњу стадиона", рекао је Вукадиновић и додао да утакмице прве лиге гледа у просеку 3.000 људи, а националне репрезентације 10.000 људи, а да се најављује градња стадиона за 50.000 или 60.000 гледалаца.

Он је питао је министра унутрашњих послова Небојшу Стефановића да ли је полиција предузела нешто у вези са инцидентом у Шапцу када су нападнути и вређани активисте Странке слободе и правде.

"То није први пут да се баш у Шапцу дешавају такве ствари, то је лоше и опасно. Прича о томе како то гневни грађани не желе да трпе не знам кога је не само демагошка, него и штетна. Растурање и ометање скупова политичких противника јесте неки од елемената фашизма", оценио је Вукадиновић.

Он се осврнуо и на привођење потпредседника Народне странке Николе Јовановића наводећи да нема оправдања да се на обичан разговор приводе људи тако што се упада у њихове станове и приводе као некакви криминалци.

Посланик Народне сељачке странке Марјан Ристичевић питао је да ли је тачно да је председник Народне странке Вук Јеремић од априла 2008. до 2012. године преко амбасаде Србије Вашинготну укупно платио 2,3 милиона долара за лобистичке услуге "разним амричким агенцијама".

Посланик Српске радикалне странке Петар Јојић тражио је информације о државном пољопривредном земљишту и питао колико је Србија имала пољопривредног земљишта у власништву 2000. године, а колико има данас оцењујући да су тајкуни на незаконит начин дошли до огромне површине пољопривредног земљишта.

Он је питао на који начин градови и општине издају пољопривредно земљиште у закуп и колико је индивидуалних пољопривредних произвођача успело да добије то земљиште у закуп и колика је површина у питању.

Посланици су после постављања питања почели расправу о Предлогу закона о науци и истраживању.

(Бета-НСПМ)

 
Донирајте НСПМ
[ Почетна страна ]