четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Дилма Русеф: Моји противници су извели државни удар да скрију малверзације у државној нафтној компанији "Петробрас"
Хроника

Дилма Русеф: Моји противници су извели државни удар да скрију малверзације у државној нафтној компанији "Петробрас"

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 25. мај 2016.

Смењена бразилска председница Дилма Русеф сматра да је прави разлог за њен опозив покушај одређених снага да зауставе истрагу корупцијског скандала око државне нафтне компаније „Петробрас“.

Дилма Русеф предсеница Бразила

Раније су бразилски медији јавили да се један од кључних министара нове владе Ромеро Жука наводно залагао за опозив министра планирања да заустави истрагу „Петробраса“. Новине „Фоља“ објавиле су делове разговора Жуке и бившег директора компаније „Транспетро“ Сержија Машада, који су разговарали о судбини Русефове.

„Уколико неко до сада није веровао да се дешава државни удар, заснован на диверзији власти, превари и компромитујућим изјавама Жуке у вези са стварним циљевима опозива и оних који стоје иза њега, сада су све сумње нестале“, наводи телевизија „Телесур“ речи Русефове.

Опозвана председница Бразила рекла је да ће наставити да ради све да спречи државни удар.

Средином маја горњи дом бразилског парламента је са 55 гласова против подржао процедуру опозива Дилме Русеф. Након тога је бразилска председница на 180 дана напустила своје место, а њене обавезе је преузео потпредседник Мишел Темер.

Компанија „Петробрас“ нашла се у центру корупцијског скандала 2014. године. Тада је постало познато да су неки функционери потписивали уговоре и добијали за то провизију од 3 одсто од суме уговора. Та средства су даље коришћена за поткупљивање политичара и званичника. Према подацима власти Бразила, „напумпане“ цене мита донеле су ауторима ове идеје око 3,8 милијарде долара.

(Спутник)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер