среда, 24. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Цвијетин Миливојевић: Државна политика о Косова и Метохије не постоји и Вучић се о њој не изјашњава, али зато за “издају КиМ” оптужује претходну власт, чији је део био и његов садашњи министар Ивица Дачић
Хроника

Цвијетин Миливојевић: Државна политика о Косова и Метохије не постоји и Вучић се о њој не изјашњава, али зато за “издају КиМ” оптужује претходну власт, чији је део био и његов садашњи министар Ивица Дачић

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 25. септембар 2018.

Аналитичар Цвијетин Миливојевић је, након изјаве председника Србије Александра Вучића да је његова косовска политика доживела неуспех, оценио да се државна политика по питању Косова и Метохије неће променити, односно да она тренутно "не постоји".

Миливојевић је за агенцију Бета оценио да тренутно не постоји државна политика о Косову и Метохији, да се импровизује и да се решења налазе "од данас до сутра", због чега би наставак или замрзавање проговара могли да се десе у било ком тренутку.

“(Та изјава) је једна врста оружја која се користи у мотивационим говорима да убрза пулс чланова у Главног одбора (Српске напредне странке), да натера најближе сараднике да повећају брзину... Вучић би своју стратегију за Косово и Метохију кандидовао 2012, 2014, 2016. или прошле године, да она постоји”, рекао је Миливојевић.

“Вучић се представља као једина особа која има идеју и као човек који има информацију више, док у Уставу Србије пише да ни Влада Србије ни њен председник немају право да расправљају о државном суверенитету”, казао је Миливојевић.

"Преговорима о територијалном разграничењу морају да претходе разговори о промени Устава”, оценио је Миливојевић.

Он је навео и да се Вучић не изјашњава о својој политици, а да притом за “издају Косова и Метохије” оптужује претходну власт, чији је део био и његов садашњи министар спољних послова Ивица Дачић.

“Потписивање првог Бриселског споразума је било лоше и на брзину испреговарано, у нади да ће Србија 28. јуна 2013. године постати кандидат за чланство у ЕУ. Ти преговори су отворени више од годину дана касније. У том споразуму се ни на једном месту Србија као страна у преговорима не спомиње. Ако су остале рунде преговора настављене на тој основи, јасно је зашто не може Приштина да се натера да потпише оснивање Заједнице српских општина”, наводи Миливојевић.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер