четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Ћосић и Лилић: Бесмислен Комшићев захтев за расписивање потерница
Хроника

Ћосић и Лилић: Бесмислен Комшићев захтев за расписивање потерница

PDF Штампа Ел. пошта
субота, 23. мај 2009.

БЕОГРАД - Бивши председници СР Југославије Добрица Ћосић и Зоран Лилић оценили су смешним и потпуно бесмисленим захтев члана Предсједништва БиХ Жељка Комшића Тужилаштву БиХ да се против њих двојице распишу Интерполове потернице.

"Ту потпуну бесмислицу не желим ни да коментаришем", рекао је кратко Ћосић за београдски дневник "Блиц".

На питање сматра ли да је могуће да се у БиХ поведе судски поступак против њега због улоге током ратних дешавања деведесетих, Ћосић је одговорио да га то не занима.

Бивши председник СР Југославије Зоран Лилић рекао је да је Комшићев захтев смешан и навео да је "одговор на то питање већ дао Међународни суд правде, који је констатовао да јединице бивше Војске Југославије нису учествовале у операцијама у БиХ".

"Заиста не разумем који је истински порив господина Комшића, осим да се праве нови проблеми међу народима који су већ значајно оптерећени свим што се догађа. Мислим да би политичарима било много паметније да се окрену стварању услова да ти народи боље живе, макар у економским оквирима, ако не и у политичким" оценио је Лилић у изјави за Б92.

Из Комшићевог кабинета раније је саопштено да је Ћосић, као председник СР Југославије од 15. јуна 1992. године до 1. јуна 1993. године, "био упућен и руководио активностима и акцијама које су њему подређене оружане снаге СРЈ у смислу вођења агресивног рата проводиле на територији БиХ".

За Зорана Лилића наведено је да је био председник СРЈ од 25. јуна 1993. године до 23. јула 1997, те да је као главнокомандујући оружаних снага СРЈ "био упућен и руководио активностима и акцијама, које су њему подређене оружане снаге СРЈ у смислу вођења агресивног рата проводиле на територији БиХ до потписивања Дејтонског споразума".

(РТВ)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер