четвртак, 18. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Чешка: Фудбалери Партизана поражени су од Викторије из Плзења резултатом 2:0, чиме су завршили наступ у Лиги Европе

четвртак, 22. фебруар 2018.

Викторија – Партизан 2:0 (0:0). Фудбалери Партизана нису успели да обезбеде пласман у осмину финала Лиге Европе пошто су у реванш мечу у Плзењу поражени од Викторије. У првом мечу играном у Београду било је 1:1.

Шампион Србије поражен је у реваншу у Плзењу са 2:0 и после ремија од 1:1 у Београду пропустили прилику да остваре највећи успех у новијој историји клуба.

'Црно-бели' и нису заслужили пролаз даље, посебно ако се погледа наступ у другој утакмици – били су потпуно немоћни свих 90 минута и, да није било голмана Владимира Стојковића, резултат би вероватно био убедљивији.
Партизан је прво полувреме одиграо веома слабо и ретко када стизао до казненог простора ривала, упркос томе што је морао да постигне гол. Најбољу прилику имао је Данило Пантић када је шутирао са неких 18 метара, док су се испред гола Владимира Стојковића ређале шансе домаћина.

Голман репрезентације Србије је у раној фази меча два пута спасавао своју екипу, после шутева Хоржаве и Копица, да би у 25. минуту Коларж био у изгледној ситуацији. После корнера са леве стране и скока играча Викторије, лопта му је пала на ногу, он ухватио волеј са шест-седам метара, али преко гола.
Чешки шампион је до краја полувремена потпуно контролисао дешавања на терену и није дозволио 'црно-белима' да припрете.

Ни у другом делу игре ситуација није била другачија – изабраници Мирослава Ђукића никако нису успевали да повежу поштену акцију, Викторија је повремено претила и у 67. минуту стигла до важног поготка. Прво је Ржезник, стрелац јединог гола у Београду, промашио невероватну прилику, да би Крменчик пресудио гостима нешто касније.
Хејда је послао одличну лопту до нападача, који је први пут од почетка меча побегао Остојићу. Крменчик се лепо заградио и прецизно погодио доњи леви угао.

'Црно-бели' ће морати да нападну чешког представника јер је у Београду било нерешено 1:1 и Викторија има предност гола у гостима.

КРАЈ УТАКМИЦЕ – Партизан је изгубио са 2:0 у Плзењу и завршио учешће у шеснаестини финала Лиге Европе.

90+4' Гооооол – Викторија оверила пласман даље!

90' Домаћин није препуштао контролу утакмице и Партизан није ни прилазио казненом простору, а јури резултат. Викторија је извела неколико корнера, контрама и полуконтрама терала ривала да се брани и време је пролазило.

83' Добра прилика за Суму! После акције Тошића и Тавамбе, лопта је дошла до Вулићевића на десном боку. Уследио је центаршут и одбитак на ивицу казненог, па лопта право пада на груди Суми. Овај је лепо примирио, али је неометан шутирао преко пречке.

78' Друга измена у редовима 'црно-белих'. Индиспонирани Јанковић је своје место уступио Сејдуби Суми.

77' Ожеговић је ушао у казнени простор, прошао између неколико противничких играча и тражио пенал, али је судија одмахнуо руком.

75' Опет прете домаћи из корнера, сада није било потребе да Стојковић реагује.

70' Прети Партизан после центаршута Тошића из слободног ударца са леве стране, а Урошевић шутира главом слабо поред гола. Леви бек је захватио лопту испред Тавамбе који је био у бољој позицији и пропала је добра ситуација.

67' Гоооооол – Викторија долази до предности! Морало је да се деси јер је у одбрани Партизана дувало са свих страна. Хејда је послао одличну лопту до Крменчика, који је први пут од почетка меча побегао Остојићу. Нападач домаћина се лепо заградио и лепо погодио доњи леви угао – 1:0.

65' Ђукић прави прву измену – уместо Јевтовића на терену је нападач Огњен Ожеговић.

64' Лоша комбинација Тошића из корнера условила је нови контранапад. Срећом, сада је Урошевић успео да укроти Копица.

59' Покушали су гостујући играчи да сачувају лопту на противничкој половини, али је Тавамба изгубио лопту и уследила је контра. Крменчик је прошао по десној страни, иако је направио фаул, али ипак није добро центрирао.

55' Одмах одговарају 'црно-бели' – Тошић је лепо избацио Тавамбу, Камерунац желео да центрира до Јанковића, али није то учинио довољно прецизно.

52' Нестваран промашај Викторије! Поново је Партизан имао много среће јер ће промашај Ржезника ући у избор за највећи ове сезоне. Здјелар је лоше испратио свог играча по левој страни, он је центрирао на петерац, где је Крменчик захватио и пребацио на другу стативу. Тамо је потпуно усамљен био десни бек, али је за разлику од утакмице у Београду, сада био непрецизан са пет метара.

49' Није прошло много, а Пантић је поново покушао са дистанце. Шутирао је са неких 25 метара, далеко изнад пречке гола који чува Крушка.

46' Почело је друго полувреме – без измена на обе стране.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА – у Плзењу је 0:0 после првих 45 минута, а Партизан није прописно ни запретио, упркос томе што је гол неопходан српском шампиону.

42' Ушло се у мирнији период, који је трајао десетак минута. Викторија је контролисала дешавања на терену и узбуђења није било до финиша полувремена. Тада је лопта дошла до Јанковића на левој страни, он желео да проигра Тавамбу, али је одбрана домаћина добро реаговала.

31' Први корнер за Партизан – центрирао је Тошић и лепо убацио лопту, највиши у скоку био је Тавамба, али су му двојица противничких играча били на леђима, па није могао да упути бољи шут.

25' Много среће за српског шампиона! После корнера са леве стране и скока играча Викторије, лопта је пала право на волеј Коларжу. Он је шутирао са неких шест-седам метара, али је, срећом, пребацио гол. Партизан је имао много среће.

23' Копиц опет тестира Стојковића, без проблема за репрезентативног голмана.

22' Шанса за 'црно-беле'! Четири минута касније Данило Пантић изборио се за нешто више простора на неких 18 метара. Упутио је ударац, лопта је одскочила испред голмана Крушке који је једва интервенисао, али није било никог да налети на одбитак.

18' Први шут Партизана – Јевтовић са дистанце, веома слабо.

17' Чеси опет продиру по десној страни и центрирају на Крменчика. Нападач је некако успео да захвати лопту, али без већих проблема за Партизан.

12' Нова велика прилика за домаћина! Земан је опет прошао по десној страни, центрирао на петерац где је Копиц захватио лопту главом, али је чувар мреже 'црно-белих' још једном изузетно реаговао.

11' Шанса за Викторију, Стојковић спасилац! Како су се гости ослободили притиска и кренули да играју боље, тако је уследила грешка која је могла скупо да кошта Партизан. Лопта је стигла до Хоржаве на левој страни, он је гађао доњи десни угао, али је Владимир Стојковић одлично одбранио.

9' Прва добра акција Партизана – Данило Пантић је ушао са левог бока унутра, имао добру идеју да пронађе Јанковића на другој страни, али је овај био кратак.

4' Домаћи играчи нападали су на почетку више по десној страни – Ржезник се већ двапут убацио у завршницу, али без већег учинка.

1' Почела је утакмица у Плзењу.

Утакмица се игра у Плзењу на стадиону, који прима 12.000 гледалаца.

У првој утакмици Партизан је био бољи ривал до 70 минута, али су гости после офсајда искористили једину прилику и дошли до изједначења. Тај гол Чесима даје веће шансе у реваншу.

Састави тимова:

Партизан: Стојковић, Вулићевић, Немања (Р) Милетић, Остојић, Урошевић, Јевтовић, Здјелар, Тошић, Јанковић, Пантић и Тавамба.

Викторија: Хрушка, Хејда, Хубник, Хорава, Лимберски, Земан, Копич, Резник, Крменчик, Хрошовски и Колар.

Међутим и Партизан има своје адуте. Повратак Ожеговића у напад и Здјелара у везни ред сигурно радује тренера Ђукића, који ће за највећу дилему имати место центархалфа. Ко ће заменити Митровића, који је у првој утакмици добио црвени картон. Једна могућност је бек Милетић, а друга да Јевтовић из везног реда пређе у дефанзивну линију. Чеси су уиграна екипа, која тешко постиже, али још теже прима голове.