четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Чедомир Јовановић затражио подршку европских либерала поводом Мартијевог извештаја
Хроника

Чедомир Јовановић затражио подршку европских либерала поводом Мартијевог извештаја

PDF Штампа Ел. пошта
субота, 22. јануар 2011.

Председник Либерално-демократске партија (ЛДП) Чедомир Јовановић, који је члан делегације Скупштине Србије на предстојећем заседању Парламентарне скупштине Савета Европе, затражио је подршку посланичке групе либерала (АЛДЕ) у тој институцији поводом расправе о извештају Дика Мартија, саопштио је данас ЛДП.

Расправа о Мартијевом извештају, у коме је косовског премијера Хашима Тачија и врх ОВК оптужио за умешаност у организовани криминал и трговину органима отетих од заробљених Срба, заказана је за уторак, 25. јануар.

У писму упућеном Ан Брасо, председници АЛДЕ групе, која има 94 посланика у ПС СЕЕ, Јовановић је затражио подршку либералних партија у разматрању извештаја, утврђивању истине и спровођењу доследне и потпуне истраге.

„ЛДП је странка која је изразити заговорник политике кажњавања свих злочина, пуне сарадње с Хашким трибуналом и успостављања националних судова за ефикасно кажњавања злочина. Између осталог, и због тога апелујем на Вас и све посланике либерала да помогну да се утврде све чињенице и да подстрек европској будућности региона”, навео је лидер ЛДП-а.

Према његовим речима, важан корак у том правцу било би усвајање неспорног закључка Савета Европе у том случају.

„Као председник ЛДП-а, чланице европске породице либералних и либерално-демократских партија, молим Вас да учините све да предстојећа расправа и одлука Парламентарне скупштине допринесу миру на Косову и у региону, убрзају успостављање владавине права и помогну помирење између Срба и Албанаца”, навео је Јовановић.

Према његовим речима, Савет Европе и његова Парламентарна скупштина морају да донесу одлуку која ће помоћи да се ситуација у потпуности рашчисти и пруже јасни одговори на тешке оптужбе.

„Свака нејасноћа би отворила простор за политичке злоупотребе и ново угрожавање шансе да на Косову буде постигнут трајни договор између албанске и српске заједнице о будућности, владавини права, заштити људских права и европској перспективи свих људи и заједница које на њему живе”, оценио је Јовановић.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер