четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Чедомир Јовановић: Влада да се изјасни о изјави Вука Јеремића
Хроника

Чедомир Јовановић: Влада да се изјасни о изјави Вука Јеремића

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 04. март 2010.

Шеф посланичке групе Либерално демократске партије Чедомир Јовановић затражио је данас од владе да се изјасни о изјави министра спољних послова Вука Јеремића који је "условио кандидатуру Србије за чланство у Европској унији наводима да, уколико Србија треба да бира између Косова и чланства у ЕУ, Србија бира Косово".

Он је рекао да то није званична политика државе и да ЛДП-у смета ћутање званичника Србије које је "знак сагласности".

Јовановић је оценио да Јеремић често води "своју политику" која је у конфликту са наступима председника Србије и да изгледа да Влада Србије има две политике, једну која део јавности покушава да придобије за себе кокетирањем и седењем на две столице и део Владе који покушава да реформише земљу.

"Тражимо да се Влада по том питању изјасни. Нико не условљава Србију таквим избором. Наговештајем таквог става везујемо себи и руке и ноге. Јеремић нема право да као министар износи ставове који нису потврђени у Скупштини и Влади. И о томе треба влада да се изјасни. Ако је то владина политика нека се (председник ДСС Војислав) Коштуница врати на чело владе", рекао је Јовановић.

Он је у Скупштини Србије такође прокоментарисао случај када је пре шест месеци МУП ухапсио шест младих који су били пет и по месеци у притвору јер су у "четири сата ујутро бацили једну флашу на амабасаду Грчке", наводећи да је тај догађај оквалификован као акт међународног тероризма, а да нико није одговарао за паљење амбасада, уништавање имовине, нападе на новинаре после митинга "Косово је Србија".

Посланици опозиције данас су у Скупштини постављали питања везана за Јеремићеву изјаву о Косову и Европској унији, запошљавању особа са инвалидитетом, као и о приватизацији. Скупштина још није почела начелну расправу о Предлогу закона о дивљачи и ловству и о потврђивању Међународне конвенције о заштити нових биљних сорти, јер се посланици опозиције јављају по Пословнику.

Они наводе да парламент не може да разматра тај законски предлог о дивљачи и ловству јер тај владин предлог јуче Одбор за пољопривреду није прихватио у начелу.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер