| Хроника | |||
Бранко Радујко: Држава није склона продаји Телекома |
|
|
|
| недеља, 22. фебруар 2009. | |
|
Директор "Телекома Србије" Бранко Радујко изјавио је да државни врх сада није склон продаји најуспешније српске фирме, али да веома пажљиво сагледава и аргументе који говоре супротно. "Одлука о приватизацији 'Телекома' у овом тренутку не постоји. Прича о приватизацији стара је колико и сам 'Телеком', будући да је 49 одсто акција компаније продато одмах по оснивању. Ради се о веома важној компанији за нашу економију, па се одлука о приватизацији не може доносити брзо, без пажљивих анализа", рекао је Радујко у интервјуу за "Вечерње новости". Директор "Телекома" рекао је да овог тренутка нису предвиђена даља поскупљења телефонирања, "иако су наше цене у домаћем саобраћају и даље знатно ниже од цена у окружењу". Радујко је изразио очекивање да ћемо убрзо добити новог оператера у фиксној телефонији. "Надам се да ће се то десити веома брзо, у наредних неколико месеци. 'Телеком' у томе види велику шансу за себе, као што нас је конкуренција подстакла да будемо много бољи и успешнији у мобилној телефонији. Ипак, то је питање за регулаторе - РАТЕЛ и Министарство за телекомуникације", рекао је директор "Телекома". (Танјуг) |