четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Бранимир Стојановић: Формирање ЗСО би био оправдан разлог за повратак Срба у институције “Косова”
Хроника

Бранимир Стојановић: Формирање ЗСО би био оправдан разлог за повратак Срба у институције “Косова”

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 23. фебруар 2017.

Заменик косовског премијера, Бранимир Стојановић, изјавио је данас да би јасна воља да се отпочне са формирањем Заједнице српских општина (ЗСО), како је договорено у Бриселу, био оправдан разлог за повратак Срба у косовске институције.

- Онда када видимо конкретну и јасну вољу да се покрене процес формирања Заједнице српских општина на начин како је договорено, не неким импровизацијама и новим измишљотинама, онда ће постојати оправдан разлог да се ми вратимо у институције и радимо на оном што је за нас најзначајније - рекао је Стојановић за Тањуг.

Стојановић је истакао да до тада не види смисао поновног повратка и рада у политичким органима, наводећи да Срби јесу присутни на својим радним местима и да се труде да спроведу све пројекте који су започети, као и неке нове, али да неће учествовати у политичком раду докле год не виде спремност да се заиста отпочне рад на формирању ЗСО.

- “Не желимо да нам се деси оно што се десило са неким ранијим договорима и плановима. Сетићете се да много одредаба из Ахтисаријевог плана апсолутно није спроведено онако како је планирано, већ су у имплементацији врло често многа права обесмишљена и потпуно изгубила на оригиналној замисли и значају који је требало да имају - констатовао је Стојановић.

Представници Срба у косовској скупштини и влади бојкотују рад институција од октобра прошле године због низа закона који су усвојени, међу којима је и Закон о Трепчи, а који су, како оцењују, у супротности са интересима српске заједнице на Косову и Метохији.

- “Ми као политичка елита, која данас учествује у спровођењу једног договора који је постигнут на највишем политичком нивоу, апсолутно нећемо да дозволимо да нам се тако нешто деси. Инсистирамо на сваком слову које је договорено у Бриселу, уколико у нама траже партнера да урадимо нешто што ће бити мање од оног што је договорено у Бриселу онда куцају на погрешна врата, та врата се неће отворити и ми на то нећемо пристати” - истакао је Стојановић.

(Tанјуг)

    

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер