среда, 24. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Божидар Андрејић: Одлука о искључивању Н1 из понуде државних оператера политичка - не очекујем реакцију ЕУ и САД, јер је њима приоритет питање Косова
Хроника

Божидар Андрејић: Одлука о искључивању Н1 из понуде државних оператера политичка - не очекујем реакцију ЕУ и САД, јер је њима приоритет питање Косова

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 26. јануар 2020.

 Новинар Данаса Божидар Андрејић рекао је да искључивање ТВ Н1 из понуде државних оператора види као политичку одлуку. Казао је и да подржава кампању #DaSeVidiN1 која је покренута на политичким мрежама, али да је главно питање како сада допрети до оних милион људи који су остали без могућности да прате програм ТВ Н1.

Андрејић је у Новом дану ТВ Н1 оценио да је искључивање ТВ Н1 из понуде државних оператора, у власништву Телекома и Поште, политичка одлука која је дугорочније испланирана.

Централни проблем је, према његовим речима, како допрети до милион људи који су остали без могућности да прате ТВ Н1 и објаснити им шта се дешава.

"Мислим да овај кризни ПР, односно кампања ове стране није довољно јасна. Исувише се ствар компликовано објашњава, и обичан човек не може да разазна читав тај низ. Не могу људи то да повежу, треба ствар вратити на најпростију чињеницу, да је људима онемогућено да гледају оно што су досад гледали, и да на то имају право", истакао је Андрејић.

Поред тога, неопходно је указати да је Телеком државна компанија у којој смо "на неки начин сви ми некакви сувласници".

Андрејић је казао и да се из изјаве министарке инфраструктуре Зоране Михајловић наслућује став који заузима држава, а то је да је реч о пословном спору два независна привредна субијекта - Телекома Србија и Јунајтед Групе - у који држава нема право да се меша.

 Рекао је и да не очекује неку оштрију реакцију Европске уније, нити Сједињених Држава, јер су њима, како је оценио, тренутно приоритет избори у Србији и питање Косова.

Као последицу, међутим, види то што ће се у јавности смањити прича о Александру Обрадовићу и Крушику, "и сви ће се бавити истим глупим изјавама врха".

"Тако да се сужава уређивачки програм и уређивачке концепције медија који дају отпор", истакао је Андрејић.

Једину наду види у томе што ТВ Н1 послује у оквиру велике међународне медијске групације, чији се власници приликом посета Србији састају са највишим државним званичницима.

(Н1)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер