четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Борис Тадић: Избори би били излишни
Хроника

Борис Тадић: Избори би били излишни

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 25. мај 2009.

Председник Србије Борис Тадић оценио је да би скори парламентарни избори у Србији били излишни, јер грађанима не би донели никакво олакшање од кризе у којој се држава налази и као некористан одбацио предлог да се образује концентрациона влада.

"Избори су излишни у овом тренутку. Избори су демократско право, али не можемо развијати друштво и обезбеђивати стабилан напредак котрљајући се из избора у изборе. Избори не отварају нова радна места, а време је за чување постојећих и евентуиално отварање нових радних места и због тога нема места изборима", рекао је Тадић гостујући синоћ на Радио-телевизји Србије у емисији "Сведок".

Према његовим речима, стално инсистирање опозиције на изборима део је политичког фолклора, а они који траже изборе и сами су свесни да се њима ништа не би променило.

"Лидери свих странака које су данас у парламенту били су или председници или потпредседници влада или министри и показали су шта знају и не чекају своју прву шансу", рекао је Тадић, који је као некористан одбацио и предлог лидера Српске напредне странке Томислава Николића да се образује концентрациона влада. "Није сврха политике да сваки час побеђујем на изборима и увећавам број посланика, јер то је само инстурумент политике", рекао је Тадић и додао да Србија нема владе које су иза себе оставиле велика дела управо зато што је њихов карактер био привремен.

Објашњавајући своју иницијативу за промену устава, Тадић је рекао да су регионализација и равномерни регионални развој предуслов будућег развитка Србије.

"Уверен сам да је регионализација суштинско питање развоја Србије. Неки популистички критикују регионализацију тумачећи је као распарчавање Србије... Никада нећу чинити ништа што ће довести у питање интегритет наше земље, и управо у интересу интегритета предлажем оно што је у нашој политичкој традицији. То не не угрожава јединство Србије ако се тачно дефинишу надлежности регија", истакао је Тадић.

(Блиц)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер