петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Борис Милошевић: Страх од ћирилице у Хрватској је заправо потпуно ирационални страх од Срба
Хроника

Борис Милошевић: Страх од ћирилице у Хрватској је заправо потпуно ирационални страх од Срба

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 18. новембар 2019.

 ВУКОВАР - Председник Српског народног већа (СНВ) Борис Милошевић изјавио је "да ситуација у Вуковару у политичком и међунационалном смислу није добра и да су, како време пролази, све лошије поруке које се из тог града чују".

"Од седнице Градског већа, одржане пре месец дана, додатно је нарушена атмосфера одлукама које онемогућавају сваки дијалог између власти и политичких представника српске заједнице", рекао је Милошевић за "Вечерње новости".

Он наводи "да је у прошлости било периода напретка у међунационалним односима, поготово након што је 2004. године тадашњи хрватски председник Иво Санадер честитао православни Божић, али да се после уласка Хрватске у ЕУ ситуација погоршала".

"Тада почиње референдумска кампања против ћирилице као непријатељског писма. Држава је у том периоду потпуно заказала", каже Милошевић.

Он додаје "да је страх од ћирилице у Хрватској заправо потпуно ирационални страх од Срба".

Милошевић каже и "да су у Хрватској све чешћи ревизионизам и покушаји прекрајања историје".

"Присутан је преко разних лажних истраживача које подржавају поједини друштвени кругови, а добијају новац за своје деловање и од државе. Циљ је да се усташки покрет и NDH декриминализују што је у већој мери могуће, а да се антифашистички партизански покрет криминализује. Срби који су устали на оружје против злочиначке NDH и фашизма се приказују искључиво као четници који су 'устали против хрватске државе'", додаје председник Српског народног већа.

Он ипак напомиње "да колико год да је присутан говор мржње у јавном простору, он ипак није прихваћен од већине становништва у Хрватској".

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер