| Хроника | |||
Бојан Пајтић: Статут Војводине до краја марта |
|
|
|
| субота, 21. фебруар 2009. | |
|
Председник Извршног већа Војводине Бојан Пајтић изјавио је да очекује да ће Статут Војводине до краја марта бити усвојен у Скупштини Србије. "Важно нам је да се и Закон и Статут нађу на дневном реду републићког парламента у марту и да до краја месеца буду изгласани како би покрајинска скупштина, до 31. марта, могла да усвоји буџет, јер нам истиче привремено финансирање. То је јавно обећала и председница скупштине", рекао је Пајтић у интервјуу за "Политику". Према његовим речима, када покрајински секретари и републички министри усагласе текст закона о надлежностима Војводине, републичка влада ће га предложити републичком парламенту и упутити и Скупштини Војводине. "Дакле, Статут се не враћа у Војводину, већ ћемо разматрати информацију са предложеним текстом и измене допуне Статута, које ће значити техничко и терминолошко усаглашавање Статута са законом о надлежностима. Затим, те измене и допуне иду у републички парламент", објанио је Пајтић. Навео да "неће бити суштинских промена, ниједна надлежност мање, нити ће бити избрисана иједна одредба која носи економски бољитак грађанима Србије и Војводине". Пајтић је рекао да очекује да ће предлог Статута Војводине подржати и СПС, "који је учествовао и у изради Статута, предложио амандмане који су били прихваћени и гласао за статут у Скупштини Војводине", а да изјаву лидера те странке Ивице Дачића није схватио као изјаву о неприхватању, већ о томе да СПС не би гласао за документ којим се ствара држава у држави. (РТС) |