четвртак, 28. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Блиц: СПС и Унија региона хоће треће место на наредним изборима
Хроника

Блиц: СПС и Унија региона хоће треће место на наредним изборима

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 24. септембар 2010.

Најаве из ДС и СНС да ће формирати наредну владу уз помоћ СПС представници Г17 плус дочекали су са опрезом и неповерењем, поготово што се, како кажу, такве хипотезе појављују на средини мандата садашње владе. Међутим, нису искључили могућност да ће Г17 плус, сада као новоформирана Унија региона Србије, ући у трку за треће или чак друго место на наредним изборима.

- Наравно да трећа партија на изборима има јако велики утицај. Ми ћемо се трудити да нашим резултатом постигнемо и боље место од тога. Али о коалиционим партнерима ћемо разговарати када за то буде време, сада то сигурно нећемо чинити - рекао је јуче за „Блиц“ Владимир Илић, члан председништва УРС. Он каже да је легитимно право сваке странке да сарађује са онима са којима мисли да треба да сарађује, али да УРС у овом тренутку себе виде у актуелној влади.

Владимир Гоати, директор „Транспарентности Србија“, не верује најавама да ће СНС и ДС, упркос програмској сличности, да направе коалицију због тога што би то, како каже, била преширока коалиција, какве се врло ретко формирају, осим у изузетним случајевима када је земља у опасности. По његовим проценама, шансе да владу формирају имају СНС или ДС, а једна од те две странке ће победити „за прса“ уз помоћ две мање партије.

- Неке две мање странке ће статирати у том комаду и трудити се да буду језичак на ваги. Освојивши по десет мандата у парламенту, оне ће добити више него што вреде - каже Гоати. Он оцењује да шансе за улазак у владу имају све странке проевропске оријентације, а да оне које нису за евроинтеграције, попут ДСС и СРС, неће бити пожељни партнери.

- Код мањих партија постоји велика жеља за влашћу и оне су спремне да сарађују са било којом странком да би оствариле свој циљ. Осим можда једино ЛДП, којој програмско градиво пуно значи. Што опет не значи да неко руководство не би на то пристало - оцењује Гоати.

(Блиц)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер