четвртак, 28. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Блиц онлајн: За годину дана 2.000 политичара у Србији увећало своју имовину
Хроника

Блиц онлајн: За годину дана 2.000 политичара у Србији увећало своју имовину

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 01. фебруар 2011.

Београд - Да је политика уносан бизнис који успешно штити од кризе и помаже људима да се обогате могли су да се увере запослени у Агенцији за борбу против корупције који последњих дана падају од посла евидентирајући хиљаде политичара који су прошле године свој иметак увећали најмање за годишњу просечну плату у Србији. Таквих је до петка било 1.190, а пошто је већина чекала последњи час да пријави промену имовине, очекује се да пристигне бар још 1.000 пријава.

Чланови Агенције за борбу против корупције ових дана имају пуне руке посла

У чувеној соби 130, на првом спрату Палате Србија где је смештена Агенција за борбу против корупције, јуче је била гужва. Функционери су целог дана пристизали по двоје-троје. Упоредо је нон-стоп звонио телефон - специјална линија отворена само да политичарима омогући да на најједноставнији начин пријаве тачно колико су се обогатили у односу на 31. јануар 2010. године када су први пут Агенцији пријавили имовинске карте.

Према закону, сви функционери који су од прошле године увећали своје богатство за више од око 400.000 динара, односно за око 3.800 евра до 31. јануара требало је да о томе обавесте Агенцију. Пријаве послате поштом рачунаће се ако као најкаснији датум носе ознаку последњег дана јануара.

- До петка 28. јануара имамо регистрованих 1.190 пријава, али пошто многи политичари шаљу обавештења поштом, моја је процена да ћемо добити још 1.000 пријава. Промену су дужни да пријаве само функционери који су имовину увећали преко просечне годишње плате, било да је у питању уштеђевина или да су куповали аутомобиле или станове од увећаних прихода. Они који су куповали некретнине одраније уштеђевине мораће да докажу да она није увећана, односно Агенција ће проверити све такве случајеве - рекао је јуче за „Блиц“ професор Чедомир Чупић, председник Одбора Агенције за борбу против корупције.
(Блиц онлјан)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер