четвртак, 28. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Бил Гејтс од почетка 2019. зарадио 16 милијарди долара, његово укупно богатство сада износи 106 милијарди долара
Хроника

Бил Гејтс од почетка 2019. зарадио 16 милијарди долара, његово укупно богатство сада износи 106 милијарди долара

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 20. септембар 2019.

 ЊУЈОРК - Иако је ове године донирао преко 35 милијарди долара у хуманитарне сврхе, Бил Гејтс је од почетка 2019. зарадио 16 милијарди и тако постао "тежак" 106 милијарди долара.

"Реч је о једноставној стратегији улагања - преко 60 одсто богатства држим у деоницама", рекао је оснивач Мајкрософта у интервјуу за агенцију "Блумберг".

Око 60 милијарди долара Гејтсовог богатства налази се од овог понедељак управо у акцијама које поседује и захваљујући томе, како објашњава Мајкл Ларсон, инвестициони саветник тог милијардера, Гејтс је успео да изгради највећи светски приватну фондацију без смањења свог богатства.

Ипак, како преноси портал novac.hr, то би могло да се промени ако се у САД-у уведу већи порези, као што последњих дана најављују светски штампани медији на насловним странама.

"Сумњам да ће порез на богате проћи, али ја не бих био против њега. Најближе томе јесте порез на некретнине за који се снажно залажем да се врати на 55 посто, односно на проценат на ком је био пре неколико деценија", рекао је Гејтс.

Иако је други најбогатији човек на свету (иза власника Амазона Џефа Безоса), Гејтс је познат као заговорник већих пореза на доходак најбогатијих у Америци и веће транспарентности.

"Не свиђа ми се што постоји толико фондација за које нико не зна ко су њихови власници. Финансијска транспарентност је веома битна", констатовао је он и додао да сумња да ће и у будућности моћи да се похвали једнаким финансијским успесима као до сада.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер