уторак, 23. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Београд: Радници Катастра из целе Србије одржали протест испред Владе Србије
Хроника

Београд: Радници Катастра из целе Србије одржали протест испред Владе Србије

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 20. март 2019.

Запослени у Геодетском заводу широм Србије одржали су протест испред Владе. Кажу да су незадовољни условима рада, али и због тога што Споразум који су крајем јануара поптисали са министром Зораном Ђорђевићем, а који се односи на повећање плата и надоканада зарада, још није испуњен.

Такође тврде да још увек није формиран одбор који би пратио примену споразума, који између осталог подразумева да радицима плате буду увећане за седам одсто.

"Један број људи из Војводине није добио додатке који су били исплаћивани у претходних неколико година, то значи умањење зарада за неких 25 до 30 одсто, ми то не можемо да прихватимо зато пто тај начин и тај модел може сутра да прерасте у нешто што ће да се примењује на све запослене, то је директно кршење споразума који имамо из 2015. са госпођом Зораном Михајловић, као и овог споразума што смо потписали са министром Зораном Ђорђевићем", рекао је за Н1 Небојша Пејчиновић из синдиката Независност.

Радници подсећају да штрајк запослених траје више од 20 дана и да до сада надлежни нису имали слуха за њихове захтеве. Кажу да су се најпре обратили председници Владе Ани Брнабић и министру за рад Зорану Ђорђевићу, који су им, како тврде, поручили да је за њихово проблем надлежно министартсво грађевине.

"Министарка Зорана Михајловић нам је упутила одговор да су за испуњавање наших захтева и решавање проблема, надлежни министар Зоран Ђорђевић и председница Владе Ана Брнабић. Зато смо ми данас и изашли испред Владе и затражили да нама госпођа Брнабић дговори ко је уствари надлежан за наш случај", поручује Пејчиновић.

Радници указују да су премијерки поставили питање и које су мере предузете поводом незаконитости на које су радници до сада указали, а које се односе на одлуке које су биле усмерене против учесника у штрајку, представника синдиката, као и физички покушаји обрачуна са штрајкачима.

Запослени у Геодетском заводу за Н1 тврде и да је обустава рада још увек на снази. У штрајку су централне службе у Београду, али и катастри у Новом Саду, Сомбору, Суботици, Зрењанину, Крушевцу, Лесковцу и Нишу.

(Н1)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер