четвртак, 28. март 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Партизан у Београду победио Скендербег са 2:0, головима Тошића и Тавамбе

Партизан у Београду победио Скендербег са 2:0, головима Тошића и Тавамбе

четвртак, 02. новембар 2017.

Фудбалери Партизана савладали су као домаћини екипу Скендербега са 2:0 у оквиру четвртог кола Групе Б Лиге Европе и тако уписали прву победу у том такмичењу ове сезоне.

20:51 - Крај меча. Партизан уписује прву победу, Скендербег је савладан са 2:0.

82' - Излази сјајни Тошић, мења га млади Пантић.

81' - Мало је недостајало да Евертон сјајну игру награди голом, али су гостујући дефанзивци изблокирали његов шут.

77' - Овације за Евертона са трибина због велике пожртвованости и сјајне игре против Скендербега.

75' - Још једна гол шанса за Јашаницу после прекида и шута главом, скоро идентично као пре неколико минута, али је Стојковић опет исправио грешку својих штопера.

73' - Ђукић појачава везни ред, улази Милан Радин уместо нападача Ожеговића.

70' - Гол шанса за Скендербег, после центаршута из слободног ударца искоса са леве стране Јашаница сјајно скаче на десетак метара, шутира главом, али право у Стојковића. Лоша реакција штопера Партизана.

66' -  ГОООООЛ! Партизан води 2:0! Аматерски потез Шехија, додавао је лопту до свог дефанзивца док су у близини били играчи Партизана. Огњен Ожеговић ју је украо, утрчао у казнени, а онда проиграо усамљеног Леандра Тавамбу који је лако убацује у небрањену мрежу.

65'-  Жути картон за Јашаницу, кључни дефанзивац Скендербега мора бити опрезан у наставку меча,.

64' -  Одлична акција гостију, Аденији је преварио Вулићевића на левој страни казненог, мало је недостајало да капитен Партизана направи пенал, лопта стиже у средину до Гавазаја, али је он шаље далеко изнад гола.

62' -  Корнер и нова гол шанса за црно-беле, опет је шутирао Тавамба, опет Скендербег спасава Шехи.

61' - Стопостотна шанса за Партизан. Тошић је послао сјајан пас у празан простор за усамљеног Тавамбу на левој страни, Камерунац је лобовао Шехија, али голман Скендербега крајњим напором спасава гол. Ожеговић се људи што га Тавамба није проиграо на другој страни.

57'- Скендербег контролише ритам у другом полувремену, агресивна игра Албанаца, често су испред казненог простора Партизана, а једну од опаснијих акција зауставља Вулићевић.

53'-  Добра шанса за Партизан, након додавања Тавамбе руком је играо Радаш, судија је пустио предност, Ожеговић је стигао до петерца, али пре него што је шутирао сјајно је реаговао Јашаница и спасао госте.

02’ - Почело је друго полувреме у Хумској, нема промена у екипама.

48'- Завршено је прво полувреме, након којег Партизан води са 1:0.

40' - ГОООООЛ! Тошић доводи Партизан у вођство од 1:0. Трећи слободни ударац који изводи Тошић, за разлику од претходна два завршава у мрежи Скендербега.

31' -  Нешто агресивнији Партизан и одмах паника у одбрани гостију. Мици неопрезно враћа лопту голману, овај у покушају да је испуца погађа Ожеговића, али у руку. У сваком случају, лопта је свакако завршила поред гола.

27' -  Шанса за Партизан из прекида, Тошић је послао сјајан центаршут у казнени простор, лопта је ишла право на главу Милетићу, али Мици сјајно реагује испред штопера црно-белих.

23' -  Скендербег дисциплинован и чврст у одбрани као у Елбасану, црно-бели тешко долазе до казненог простора, док Албанци прете из контранапада.

20' - Један од дужих напада Партизана, испред казненог су комбиновали Јанковић и Тошић који одлаже лопту на десну страну до Вулићевића, капитен је одмах шаље по земљи у средину казненог, али интервенише одбрана гостију.

14' - Слободан ударац за Партизан са сличне позиције из које је Тошић пре неколико дана донео победу у Чачку. Идентичан ударац, лопта је ишла уз десну стативу, али Шехи сјајном парадом спасава гол Скендербега.

9' -  Са дистанце се окушао и Тошић, али попут Стојковића и искусни Шехи лако хвата лопту.

5' - Први на мечу прете гости, Ванђели је шутирао са око 20 метара, нико од играча Партизана му није ушао у блок, али траљав ударац Албанца па Стојковић лако хвата лопту.

19.00 – Почео је меч на стадиону Партизана.

- Највернији навијачи Партизана испунили су јужну трибину.

18.34 - Пола сата до почетка меча, овако изгледају трибине стадиона Партизана.

18.30 - Узаврела атмосфера испред јужне трибине.

18.30 - Тренутна атмосфера испред западне трибине.

18.20 - Карата за меч још увек има на благајнама стадиона Партизана.

18.15 - Према најавама, више од 700 припадника полиције и редарске службе обезбеђује меч, а инсталирано је и чак 96 сигурносних камера камера специјално због гостовања албанског тима.

Први меч два ривала, који је уз велико полицијско обезбеђење одигран пре 14 дана у Елбасану, завршен је без голова – 0:0.

Црно-бели су у том мечу били нешто активнији и бољи ривал, али не довољно да се из Албаније врате са сва три бода.

Стога, мораће да их траже и освоје у Београду, пред својом публиком, чију помоћ нису имали на мечу са кијевским Динамом у другом колу.

"Свесни смо важности меча, ово је прво од два финала за даљи пласман. Очекује нас тежак противник, агресиван, који прима мало голова. Покушаће на брзе контранападе да нас угрози. Детаљи и индивидуални квалитет су у оваквим утакмицама одлучујући", рекао је тренер црно-белих Мирослав Ђукић на конференцији за медије пред меч.

Његов колега с друге стране, Ијир Даја, изјавио је да очекује тешку утакмицу против Партизана и поручио да фудбал треба да зближава, а не да удаљава људе.

"Играћемо тешку утакмицу, њихови навијачи су њима додатни стимуланс, али и терет, а нама отежавајућа околност. Фокус треба да буде на утакмици, нека фудбал говори о свему. На противнику је да обезбеди мир пред меч, макар исти као ми њима. Фудбал треба да зближава људе, а не да их удаљава", рекао је Даја на конференцији за медије у Хумској.