Početna strana > Hronika > Beograd: Navijači terali fudablere Partizana da skandiraju "uprava napolje" i skidali im dresove, nakon remija (2:2) sa kiparskim AEK-om i eliminacije iz kvalifikacija za Ligu Evrope

petak, 12. avgust 2022.

Fudbaleri Partizana su nakon bledog drugog poluvremena i remija sa kiparskim AEK-om 2:2 eliminisani iz kvalifikacija za Ligu Evrope, a utakmica će ostati upamćena i po ružnim scenanama na tribinama stadiona u Humskoj.

Kako je krenuo meč navijači crno-blih su skandiranjem „Uprava napolje“ jasno pokazali šta misle o čelnicima kluba, a kad su sa tribina počele da se čuju i uvrede na račun predsednika države, usledila je intervencija policija, pa je u finišu prvog dela igre došlo do tuče sa navijačima na istočnoj tribini.

U tim trenucima fudbaleri Partizana imali su rezultat (1:0), koji ih je vodio u produžetke, ali su u drugom poluvremenu potpuno pali. Istina, Rikardo je novim golom na trenutak vratio vođstvo i nadu, ali je ubrzo usledilo izjednačenje i potpun krah…

Nisu do kraja meča izabranici Ilije Stolice imali snage za još jedan pogodak. Videla se želja, ne i kvalitet u njihovoj igri. Ali to nije bio kraj mukama fudbalera Partizana…

„Uprava napolje“ još glasnije je odzvanjalo na kraju utakmice, kada su navijači tražili od igrača da i oni iskažu nezadovoljstvo prema čelnicima kluba.

Slede burni dani u Humskoj ulici.

Liga Evrope nedostižna za Partizan, crno-beli ispali od AEK-a

Fudbaleri Partizana neće igrati u Ligi Evrope ove sezone, pošto su na svom terenu odigrali 2:2 sa kiparskim AEK-om u revanš meču trećeg kola kvalifikacija. Partizan će igrati u plej-ofu za Ligu konferencije, gde će igrati protiv malteškog Hamruna.

Partizan pred svojim navijačima nije uspeo da pobedi AEK ili, barem, anulira prednost protivnika iz prvog meča, pa ove sezone neće igrati u Ligi Evrope.

Crno-beli su, kao i na Kipru, došli do prednosti i imali igru u prvom poluvremenu.

Dijabate je proigrao Rikarda, koji je istrčao pred golmana gostiju i rutinski smestio loptu u mrežu u 24. minutu.

Nije bilo previše uzbuđenja do kraja prvog dela igre, a u nastavku su gosti brzo došli do izjednačenja.

Igrao se 51. minut kada je po levoj strani probio Đirčo, poslao oštru loptu pred gol, a lopta je zakačila Svetozara Markovića i završila u golu.

Međutim, nije dugo Partizan čekao na drugi gol, već je odgovorio posle tri minuta isprobanim receptom.

Dijabate je savršeno centrirao, a Rikardo glavom doneo novu prednost Partizanu.

Ali, ni gosti nisu poklekli, pa su uzvratili udarac u identičnom vremenskom intervalu - posle tri minuta.

Faraž je krenuo u solo prodor, nanizao nekoliko protivničkih igrača, a onda prelepim golom izjednačio na 2:2.

Menig je bio najbliži golu u 76. minutu, kada je pogodio okvir gola, pa je san o Ligi Evrope ostao na stativi gola u Humskoj.

Partizan će morati da se zadovolji borbom za grupnu fazu Lige konferencije, a crno-beli će igrati protiv malteškog Hamruna, koji je u dvomeču izbacio Levski.