четвртак, 25. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Београд: Фудбалери Партизана одиграли су нерешено 1:1 са француском Ницом у утакмици другог кола групе Д Лиге конференције

четвртак, 15. септембар 2022.

Фудбалери Партизана одиграли су у Београду нерешено 1:1 са француском Ницом у утакмици другог кола групе Д Лиге конференције. Гости су повели већ у другом минуту голом Брајана, а Дијабате је изједначио на 1:1 у 60. минуту.

Утакмица није могла горе да почне за црно-беле пошто је Ница дошла до вођства практично из првог напада.

После продора гостију по левој страни терена, лопта је доспела у срце шеснаестерца црно-белих, одкале одбрамбени играчи Партизана нису успели да је избаце, већ су је неспретно само на кратко одбили до левог бека Брајана који је из прве прецизно шутирао десном ногом и савладао Поповића.

Већ четири минута касније Рикардо је први запретио пред голом гостију, али је његов шут главом завршио ван оквира гола.

Успели су потом фудбалери Нице да умртве игру, Партизан је покушавао да нападне одлучније, али нису дуго налазили начина да организују праву акцију, приђу довољно близу и угрозе гол Шмајхела.

Могли су гости и до другог гола, али је Поповић добрим интервенцијама у 26, а потом и 28. минуту зауставио покушаје Лаборд и Бразилца Дантеа.

Најизгледније шансе да дођу до гола у првих 45 минута игре имали су црно-бели пред сам крај првог полувремена.

Прво је у 44. минуту одбијена лопта после ударца Рикарда стигла до Натха који је шутирао са око 15 метара. Шмајхел је већ био савладан, али је лопту на путу до мреже зауставио алжирски бек Јусуф Атал.

Врло брзо је и Шмајхел морао да се докаже пошто је Андраде добро гађао са левог крила, али је голман Нице био на висини задатка.

И друго полувреме су фудбалери Нице започели добрим приликама да дуплирају своју предност - прво је Пепе шутирао преко гола из слободног ударца са ивице казненог простора, а затим је Лаборд био у веома повољној позицији, али је јако лоше упутио ударац ка голу Партизана иако му готово нико није сметао.

Дошли су црно-бели до изједначења у 60. минуту - Натхо је несебично проследио лопту до Дијабатеа који је примио на десној страни и неодбрањиво је пласирао у даљи угао.

Могли су црно-бели веома брзо и поново наивно да приме гол - Диоп је на другој стативи дочекао центаршут са десног крила и главом гађао супротни угао. Пребацио је Голмана Партизана који је остао на гол-линији и погодио стативу, а лопта се срећно вратила право у наручје Поповића.

Иако је утакмица шокантно почела за Партизан, могли су црно-бели и до сва три бода на крају. Вечерас одлични Дијабате је у 70. минуту креирао контранапад и повратном лоптом нашао Рикарда који је са око 12 метара пребацио лопту преко пречке.

КРАЈ МЕЧА - 1:1

Завршена је утакмица у Београду резултатом 1:1.

78` Баждар мења Траореа

Друга измена у Партизану - Баждар улази у игру уместо Траореа.

70` Рикардо преко гола из одличне позиције

Велика шанса за Партизан - Дијабате је креирао контранапад и повратном лоптом нашао Рикарда који је са око 12 метара пребацио лопту преко пречке.

69` Лутовац мења Андрадеа

Прва промена у редовима Партизана - Лутовац је у игри уместо Андрадеа.

65` Диоп погађа стативу

Диоп је на другој стативи дочекао центаршут са десног крила и главом гађао супротни угао. Погодио је стативу, а лопта се срећно вратила право у наручје Поповића, који је стајао на гол-линији.

60` ГООЛ - Дијабате за 1:1

Натхо несебично до Дијабатеа који је примио лопту на десној страни и неодбрањиво је пласирао у даљи угао.

57` Лаборд шутира поред гола

Најбоља прилика за Ницу у другом полувремену. Лаборд је био у веома повољној позицији, али је јако лоше шутирао.

53` Пепе преко гола

Пепе шутира преко гола из слободног ударца са ивице казненог простора.

52` Жути картон за Траореа, слободан ударац за Ницу

Жути картон је добио Траоре, а Ница слободан ударац са ивице казненог простора.

Почело је друго полувреме

Крај првог полувремена

Завршено је прво полувреме у Хумској, Ница од другог минута утакмице води 1:0 голом Брајана.

45+2` Андраде гађа са левог крила

Андраде је добро гађао са левог крила, али је Шмајхел био на висини задатка и спречио изједначење.

44` Атал спречава Натха да изједначи

Одбијена лопта после ударца Рикарда стигла је до Натха. Савладао је Израелац већ голмана Шмајхела својим ударцем, али се Атал нашао пред голом и спречио изједначење.

28` Поповић брани ударац Дантеа

Покушао је Данте главом након прекида, али брани Поповић ударац Бразилца.

26` Лаборд шутира, добар Поповић

Лаборд је поред Марковића упутио ударац са око пет метара, али је Поповић спречио да гости поведу са два гола разлике.

12` Траоре шутира далеко од оквира гола

Живковић је извео прекид, а лопта је стигла до Траореа који је са око 20 метара гађао далеко од гола Шмајхела.

6` Прва претња пред голом гостију

Први озбиљнији напад Партизана завршен је ударцем главом Рикарда који није погодио оквир гола.

2` ГОЛ - Води Ница голом Брајана

Већ у другом минуту утакмице Ница долази до предности од 1:0. Стрелац је Брајан.

1` Почео је меч

Почео је меч у Београду. Ница има први напад.

Минут ћутања за Корнелија Ковача

Пред почетак утакмице минутом ћутања одата је пошта композитору Корнелију Ковачу, који је у уторак преминуо у 81. години.

Ковач је био један од најплодоноснијих композитора и аутор највећих хитова на простору бивше Југославије, а компоновао је и химну Партизана.

Играчи излазе на терен

Ускоро ће почети меч на Стадиону Партизана у Хумској. Партизан игра у својој традиционалној црно-белој, а Ница у црвено-црној опреми.

Састави тимова:

Партизан: Поповић, Живковић, Марковић, Вујачић, Урошевић, Фејса, Траоре, Андраде, Натхо, Дијабате, Рикардо

Ница: Шмајхел, Атал, Тодибо, Данте, Брајан, Лемина, Тирам, Будауи, Пепе, Илие, Лаборд

Судија: Ендрју Медли (Енглеска)

Размена поклона у присуству Ненада Бјековића

Пред вечерашњи меч Партизана и Нице, председник Партизана Милорад Вучелић и директор клуба Милош Вазура, у друштву председника Фудбалског савеза Србије и некадашњег фудбалера два тима Ненада Бјековића, разменили су поклоне са председником Нице Жан-Пјер Ривером.

Ривер је Бјековићу, као легенди Партизана и Нице, уручио дрес са бројем девет француског клуба.

Ненад Бјековић је од 1969. до 1976. наступао за Партизан, из ког је прешао у Ницу и тамо остао до 1981. године и краја играчке каријере.

Бјековић је од 1987. до 1989. године био и тренер француске екипе, а 2013. је проглашен за фудбалера века у Ници.

Црно-бели чекају Ницу на стадиону у Хумској након убедљиве победе од 6:0 против екипе Младости у мечу 11. кола Суперлиге Србије.

Партизан је у првом колу такмичења у групи Д Лиге конференције одиграо 3:3 у Чешкој и освоји бод на гостовању екипи Словацког иако је био надомак победе након црвеног картона Белића и раног вођства чешке екипе од 2:0.

Тим из Нице је у првом колу, после великих навијачких сукоба и померања меча, поделио бодове са Келном на домаћем терену - 1:1.

Што се тиче националног такмичења, Ница тренутно заузима 12. позицију у француском шампионату - у седам одиграних мечева забележили су две победе, два ремија и три пораза.

Тренер фудбалера Партизана Гордан Петрић најавио је упћи меча другог против Нице у Хумској да неће калкулисати и да црно-бели иду на победу против француског тима.