уторак, 16. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Београд: Фудбалери Црвене звезде савладали су Гент са 2:1 у утакмици трећег кола Лиге Европе; Навијачи Звезде развили транспарент посвећен митрополиту Амфилохију

четвртак, 05. новембар 2020.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Гент са 2:1 у утакмици трећег кола Лиге Европе.

Ток утакмице:

94` Каква одбрана Борјана!

У четвртом минуту надокнаде, Гент има најбољу прилику, када је Фабри шутирао главом са свега метар-два од гола, али Борјан брани!

80` Снажан ударац Дорша

Дорш је јако шутирао са дистанце, Борјан боксује.

65 Статива!

Гајић је шутирао, голман одбио лопту до Гобељића, а овај погодио стативу.

59` ГОЛ! Катаи из слободњака

Прелеп гол постигао је Александар Катаи, који је прецизно шутирао из слободног ударца, лопта од стативу улази у мрежу.

58` Добар продор Иванића, али лош шут

Иванић је одлично прошао кроз средину, али је лоше шутирао са ивице казненог простора.

51` Звезда напада, без прилика

Звезда је агресивна и офанзивна, али без шанси за сада.

46` Почело је друго полувреме

Звезда има лопту

Полувреме

44` Пречка!

Добар ударац Катаија, лопта је погодила пречку.

43` Колосална прилика за Гент

Грешка Милуновића, Ботака је био у идеалној позицији, али је шутирао далеко од гола.

31` ГОЛ, Гент је изједначио

Резултат је 1:1, гости су до изједначења дошли уз доста среће. Ођиђа Офое је шутирао са двадесет метара, лопта је прво погодила једног играча Звезде, затим Дегенека, преварила Борјана и завршила у голу.

24` Прелеп напад Звезде

Фалчинели је пропустио лопту кроз ноге за Иванића, овај шутирао, али поред стативе.

22` Прилика за Гајића

Бен и Канга су добро комбиновали, Гајић се убацио и добио лопту, али је његов ударац одбранио голман.

20` Иницијатива Гента

Белгијанци имају лопту у ногама, али се Звезда одлично брани.

15` Прилика за Фалчинелија

Нападач Звезде је непрецизно шутирао из не баш идеалне позиције.

13` ГОЛ, Звезда води

Добра акција црвено-белих, Бен, којем је била намењена лопта, није успео да упути ударац.

Она је дошла до Канге, који је снажно шутирао и донео Звезди предност.

11` Бен је пробао

Бен је шутирао из слободног ударца, али није било опасности поп гол гостију.

8` Огромна прилика за Гент

Букари се нашао у одличној шанси, али је покушао да дода лопту, иако је могао да шутира.

4` Добар напад Звезде

Пустили су гости Катаија, који је пробио по страни, али само корнер за Црвену звезду.

1` Почео је меч

Први напад имају гости из Белгије.

19:37

Познати су састави тимова

Црвена звезда: Борјан, Гајић, Дегенек, Милуновић, Гобељић, Канга, Саного, Бен, Катаи, Иванић, Фалчинели.

Гент: Кусеманс, Кастро-Монтес, Марех, Ханче-Олсен, Мохамади, Овусу, Дорш, Ботака, Ођиђа-Офое, Букари, Јаремчук.

19:27

Звезда има три бода, Гент без бодова

После два одиграна кола, Црвена звезда је друга у групи са три бода, Гент је последњи без бодова, Либерец је трећи са три бода, а први у групи је Хофенхајм са шест бодова.

18:42

Фудбалери Гента "осетили" терен

18:36

Станковић: Свесни смо шта добијамо победом над Гентом

"Ово може да буде историјска утакмица. Свесни смо шта добијамо победом, али не треба да буде хазардерски и лудо", рекао је поред осталог тренер фудбалера Црвене звезде Дејан Станковић уочи утакмице у Београду против Гента у Лиги Европе.

18:35

Како су играчи Гента прошли кроз тунел стадиона Рајко Митић?

18:34

Станковићу потврђена казна од два меча

Тренер фудбалера Црвене звезда Дејан Станковић и против Гента водиће екипу са трибина, након што му је потврђена казна од два меча суспензије због искључења на старту Лиге Европе против Хофенхајма.

18:31

Мечеви трећег кола Лиге Европе

18:29

Делије припремиле специјалну кореографију

Навијачи Црвене звезде пред утакмицу српског шампиона и Гента, развили су на северној трибини транспарент посвећен недавно преминулом митрополиту Амфилохију.