петак, 29. март 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Београд: Фудбалери Црвене звезде поражени су убедљиво од Тотенхема са 4:0 у мечу четвртог кола Б групе Лиге шампиона

среда, 06. новембар 2019.

Фудбалери Црвене звезде поражени су на свом стадиону у четвртом колу Лиге шампиона од екипе Тотенхема са 4:0. Два гола постигао је Сон, по једном су стрелци били Ло Селсо и Ериксен. Црвена звезда у наредном мечу у елитном такмичењу дочекује Бајерн.

Црвена звезда ни у реванши није успела да избегне убедљив пораз од екипе Тотенхема.

Енглеска екипа уписала је битну победу за излазак из кризе, као и повећања шанси за пролазак у наредну фазу такмичења.

Након што у уводних 20 минута игре није било већих опасности пред оба гола, Црвена звезда прва је припретила и то веома озбиљно. Павков је избио у ситуацију један на један са голманом гостију Газанигом, али му је овај одбранио шут.

Играо се 34. минут, када је Тотенхем казнио грешку Јованчића на средини терена. Контра гостију донела је прво стативу Кејна, потом пречку Сона, да би након одбитка Ло Селсо постигао гол.

Веома слична ситуација одвила се десетак минута касније на другој страни. Ла Пара је погодио стативу, лопта од Сисока погађа пречку, али оно што је Тотенхему пошло за ногом, Звезди није, па до изједначења није дошло.

У другом полувремену Тотенхем је имао потпуну контролу поседа, стварао шансе и постизао голове.

У размаку од четири минута, Сон је два пута тресао мрежу гола на коме брани Борјан.

Прво га је сјајно упослио Деле Али у контри у 57. минуту, да би у 61. то урадио и Роуз. Корејац је у обе ситуације показао сјајну завршницу.

Игра Црвене звезде у потпуности се распала од тог момента, а до краја меча виђен је још један гол.

Ериксен је у 86. минуту искористио продор Сесењона, успео да се окрене и постави коначних 4:0.

Након четири одиграна сусрета у Групи Б, Бајерн је обезбедио нокаут фазу 12 освојених бодова, Тотенхем је други на табели са седам, Црвена звезда је трећа са три освојена бода, док је Олимпијакос четвртопласирани са једним бодом.

У наредном колу Црвена звезда дочекује минхенски Бајерн, док Олимпијакос иде у Лондон на мегдан са Тотенхемом.

Овако је протекао меч:

22.51 – Крај меча, Тотенхем је славио на гостовању у Београду са 4:0.

22.44 – ГОЛ! Ериксен у 86. минуту постиже четврти гол за енглеску екипу. Продор Сесењона по левој страни, лопта иде у шеснаестерац Звезде, а тамо Ериксен стиже да је прихвати, окрене се и савлада голмана домаће екипе.

22.38 – Милан Павков не може да настави меч због повреде леве ноге при доскоку. Црвена звезда ће последњих десетак минута одиграти са играчем мање, јер је тренер Милојевић извршио све три измене.

22.19 – ГОЛ! Тотенхем води од 61. минута са 3:0, поново гол постиже Сон. Сјајан напад гостију, мат у три потеза , Кејн за Роуза, овај на другу стативу за Сона, којем није било тешко да смести лопту у мрежу.

22.18 – Павков опробава ударац са дистанце, Газанига добро постављен.

22.17 – ГОЛ! Сон постиже гол у 57. минуту за предност Тотенхема од 2:0. Поново казна за грешку Звезде, одлична контра гостију, Деле Али је упослио Сона на левој страни, а овај је веома снажним ударцем матирао Борјана.

22.07 – Нова опасност пред голом Тотенхема, Гарсија је одузео лопту на противничкој половини, упослио Павкова који се намештао на ударац, али се предомислио и погрешио покушавши да упосли Марина на левој страни.

22.05 – Настављен је меч, Жандер улази у игру у редовима Звезде уместо Гобељића.

21.47 – Завршено је прво полувреме, након 45 минута, Тотенхем води са 1:0, голом Ло Селса у 34. минуту.

21.44 – Колико је Звезда била близу поготка у 44. минуту. Ван Ла Пара је шутирао са десне стране, погодио стативу, лопта се одбила потом од Сисока и погодила пречку гола на ком брани Газанига. Из веома сличне ситуације Тотенхем је постигао гол, Звезда није имала ту срећу.

21.34 – ГОЛ! Ло Селсо доводи госте у вођство у 34. минуту меча. Каква гужва и конфузија у шеснаестерцу Звезде.  Јованчић је изгубио лопту на половини терена и отворио контру Тотенхема. Уследила је статива Кејна, пречка Сона, неколико изблокираних удараца на гол линији, да би се лопта одбила до Ло Селса, који је некако успео да је пошаље у мрежу Звезде.

21.30 – Први жути картон на мечу зарадио је Ерик Дајер у 30. минуту, због коришћења руку у ваздушном дуелу са Павковим.

21.23 – Сјајна прилика за Црвену звезду у 23. минуту меча. Ван Ла Пара је упослио Милана Павкова, који је избио у ситуацију једна на један са голманом гостију, али је у том дуелу Газанига изашао као победник.

21.21 – Без већих прилика у првих 20 минута меча, Тотенхем има знатно већи посед, али за сада без конкретније прилике. Кејнов шут завршио је у спољном делу мреже, док је Сон са ивице шеснаестерца шутирао поред гола Борјана.

21.13 – Прву опасност пред голом Звезде произвео је Кејн, када га је упослио Сон. Енглески нападач погађа спољни део мреже.

21.00 – Почео је меч на стадиону "Рајко Митић".

20.45 – У другом дуелу Групе Б минхенски Бајерн савладао је на свом стадиону екипу Олимпијакоса са 2:0.

19.55 – Познати су састави тимова:

Састави тимова

Црвена звезда: Борјан, Родић, Милуновић, Дегенек, Гобељић, Петровић, Јованчић, Гарсија, Ла Пара, Марин, Павков.

Тотенхем: Газанига, Роуз, Фојт, Санчез, Дајер, Сисоко, Ндомбеле, Ло Селсо, Сон, Али, Кејн.

Реал - Галатасарај (21.00)

После победе у Лондону Тотенхем има бод више од Црвене звезде на табели групе Б, а црвено-бели се уз опрезност надају да ће гостима приредити изненађење попут оног против Ливерпула прошле године.На другој страни и гости су опрезни мада их сви сматрају фаворитима после убедљиве победе у прошлом дуелу.

Пре неколико дана постојао је ризик да "певци" у Београд стигну без класичног нападача, али менаџер Маурисио Покетино ипак на располагању има веома јак састав.

"Осећам се боље него претходних дана. Ухватио ме је вирус, сада сам добро. Јуче сам тренирао, вечерас ћу такође и видећемо како ће изгледати све", рекао је дан пред меч капитен Хари Кејн.

Ни Звезда неће бити без шансе, посебно јер има искуства играња против енглеских тимова. Дуел је на програму тачно годину дана после магичне ноћи у којој је пао Ливерпул, а и сада је судбина "умешала прсте".

"Звезду изузетно поштујемо, али нама је циљ да одиграмо најбоље могуће, поготово на стадиону који то тражи од нас. Верујем да ће бити велика борба, јер ће и атмосфера бити таква. Видели смо и како је прошао Ливерпул прошле сезоне", навео је Покетино.

"Верујем у позитивне ствари, да можемо да направимо пуно. Не желим да обећавам, нити да поредим... Само да се спремимо на најбољи начин. Није ово 'плејстејшн, већ реална игра. Ако једну рупу отворимо, другу затворимо, трећа се отвори. Када се отворите примите пет голова, а кад се затворите не шутнете на гол. Не оптерећујем се тиме", сликовито је објаснио Владан Милојевић.

На табели групе Б Бајерн води са максималних 9 бодова, Тотенхем има четири бода, Звезда три, док је Олимпијакос четврти са само једним бодом.