Лига Европе: Фудбалери Црвене звезде утакмицу против ЦСКА Москва одиграли су без голова (0:0)

Штампа
уторак, 13. фебруар 2018.

Фудбалери Црвене звезде одиграли су одличан меч против клуба ЦСКА Москва и ремизирали без голова (0:0) у првом мечу шеснаестине финала Лиге Европе. Утакмица је одиграна у Београду, на стадиону "Рајко Митић".

Ово је за Црвену звезда била утакмица сезоне, пошто је успела да се пласира до елиминационе фазе Лиге Европе. Реванш меч на програму је 21. фебруара у Москви.

Састави тимова:

Црвена звезда: Борјан, Стојковић, Савић, Ле Талек, Родић, Јовичић, Доналд, Крстичић, Радоњић, Пешић и Бен;

ЦСКА: Акинфејев, Василиј Березуцки, Васин, Вернблум, Фернандес, Натхо, Головин, Кучаев, Дзагоев, Витињо, Муса.

Ток утакмице:

КРАЈ УТАКМИЦЕ – Црвена звезда је одиграла одличан меч против ЦСКА и на реванш у Москву иду без примљеног гола.

85’ То је било последње што је бразилски нападач учинио на мечу, уместо њега ушао је Чалов. Измена и на другој страни – потрошеног Пешића мења Урош Рачић.

84’ Опет ’црвено-бели’ остављају много простора офанзивним играчима ЦСКА који су, срећом, непрецизни у завршници. Натхо је дотурио лопту до Витиња, овај гађао са двадесетак метара, поред леве стативе.

81’ Пешић је накратко морао да напусти терен како би му посекотина на глави која је крварила била санирана.

79’ Настављају ’црвено-бели’ са убацивањима са бока, опет је Стојковић добро центирао, али поново завршница није добра. Ударац Пешића завршава поред десне стативе.

78’ Прва измена у Звезди – Немању Радоњића мења Славољуб Срнић.

76’ Шанса за Крстичића! Коначно је Радоњић пробио по левој страни, заврнуо у петерац, али није било никог од његових саиграча. Лопта је дошла до Бена, овај је лепо центрирао на прву стативу где Крстичић покушава главом, замало поред гола.

73’ ЦСКА напада са свих страна, али срећом по Звезду, те акције пропадају испред казненог простора.

67’ Велика срећа за Црвену звезду - Акинфејев је покренуо контру, Натхо послао дугу лопту на леви бок до Мусе, а Савић је потпуно испао из игре. Нападач је кренуо ка голу, са њим су трчала још двојица саиграча, наспрам само Ле Талека у одбрани. Муса је катастрофално реаговао и упропастио добру шансу.

62’ Головин опет шутира са дистанце, Борјан по ко зна који пут лагано интервенише.

60’ Добре ситуације се ређају на обе стране – прво је Березутскиј маестрално реаговао после проклизавања, лопта је дошла до Крстичића који је одложио на страну до Стојковића. Десни бек српског клуба одлично је центрирао, али су Бен и Родић засметали један другом и прилика је пропала.

59’ Бен је неопрезно стартовао на Кучаеву на самој ивици казненог простора. Витињо је гађао право у голмана Звезде, Борјан без проблема хвата лопту.

56’ Витињо шутира са дистанце, без потребе да Борјан реагује.

51’ Ред је био на госте да покушају – Головин је направио себи мало простора, шутирао са више од 25 метара, Борјан је крајњим напором одбранио.

49’ Нова велика шанса за Звезду! Пошто су играчи ЦСКА избацили лопту из свог казненог простора, Радоњић је идеалним центаршутем пронашао Ле Талека. Француски дефанзивац је шутирао из прве, али је Акинфејев новом сјајном парадом сачувао своју мрежу.

48’ Новонастали услови за игру више су одговарали ‘црвено-белима’ који су два пута опасно запретили и изборили корнере. Нису дошли до шансе из њих.

46’ Одмах на почетку другог полувремена спуштена је димна завеса због бакљаде руских навијача. Гости су покушали са леве стране да уђу у казнени простор, Радоњић је добро помогао саиграчима.

45’ Крај првог полувремена – нема голова после првих 45 минута дуела Црвене звезде и московског ЦСКА.

43’ Покушај Мусе са дистанце, лопта одлази далеко изнад пречке.

38’ Поново прети ЦСКА, Муса је покушао да проигра Дзагоева у казненом простору, он је остао на кривој нози и Ле Талек је испуцао.

35’ Стопостотна прилика за Радоњића! Брзоноги крилни нападач осетио је грешку ривала код једне дубинске лопте, хитро је узео и одједном се нашао у ситуацији 1 на 1 са голманом. Радоњић је гађао доњи десни угао, Акинфејев га је прочитао и одбранио тај покушај. У наставку је српски репрезентативац опет покушао, али без успеха.

30’ Наставили су гости да стежу обруч око казненог простора ривала, стигли већ до пет корнера, али се Звезда одбранила.

28’ Како то обично бива од почетка сусрета, ЦСКА је узвратио већ у следећем нападу. Муса је опет прошао поред Стојковића, додао у средину до Головина, овај је шутирао, а Родић је у последњем тренутку уклизао и избацио у корнер.

27’ Још један опасан напад Звезде и опет по левој страни – комбиновали су Радоњић и Родић, леви бек ’црвено-белих’ је центрирао у два наврата, али без шута ка Акинфејеву.

22’ Контра на другој страни, повукао је Јовичић, пре него што је оборен је дотурио лопту до Радоњића, који шутира са двадесетак метара поред гола.

21’ Само минут касније могла је да уследи сурова казна – Дзагоев је прошао по левој страни, ушао у казнени простор и убацио у петерац, где се некако снашао Савић и избацио лопту ван казненог простора.

19’ Московљани су изгубили лопту на средини терена, Бен је узео и стуштио се ка голу, па га је Березутскиј зауставио на неких 17-18 метара. Руски штопер добио је жути картон, а Звезда одличну шансу. Играч који је оборен је гађао преко зида и био замало непрецизан.

15’ У следећем напада отворио се простор за Пешића по левој страни. Нападач домаћег састава кренуо је у соло продор, нанизао двојицу противничких играча, пре него што су га друга двојица сачекала у казненом простору.

14’ Три минута касније пробили су Руси по другом боку, а Борјан је веома лоше проценио ситуацију. Муса га је обишао и покушао да центрира, али је одбрана Звезде добро реаговала.

11’ Опет прете ’Армејци’, овога пута преко брзог Мусе. Омалени нападач је прошао по левој страни, покушао да врати повратну, када је његов покушај изблокиран.

10’ Прва велика шанса за ЦСКА! После акције по левом боку, лопта је дошла до Витиња. Нападач се у казненом простору лако ослободио Ле Талека, имао добру ситуацију, али је шутирао право у голмана Борјана.

5’ Почетак утакмице на нашем највећем стадиону прошао је у мирном тону, гости су имали више лопту у ногама, али се Звезда добро поставила у одбрани.

1’ Навијачи су на северној трибини направили кореографију – на транспаренту је писало "Уђи у арену и покажи ко си на терену", док је у позадини формиран мозаик гладијатора.

Звезда је постала први тим који је из првог кола квалификација стигао до елиминационе фазе једног европског такмичења, а сада има прилику да направи корак више.

"Дошли смо до елиминационе фазе на леп начин, апсолутно заслужено, боримо се да уђемо међу 16 најбољих екипа у Лиги Европе. Ово је прво полувреме, игра се најмање 180 минута и у фудбалу је све могуће. Нисам од тренера који калкулишу, имамо план игре, бранићемо се нападом. Све друго би било погрешно", поручио је тренер Владан Милојевић у последњем обраћању медијима уочи утакмице.

Московљане у Београду чека врела атмосфера, пошто се очекује пун стадион.

Звездина европска прича почела је у јулу против Флоријане са Малте, а потом су редом елиминисани казахстански Иртиш, чешка Спарта из Прага и руски Краснодар.

У групној фази, у конкуренцији Арсенала, БАТЕ Борисова и Келна, црвено-бели су завршили као други у групи и прошли су даље.