| Hronika | |||
Barak Obama čestitao izbor "predsednici Kosova" Jahjagi |
|
|
|
| petak, 22. april 2011. | |
|
"Čestitam vam na izboru za predsednicu Kosova. Vaš izbor uz podršku najvećih političkih partija na vlasti i opozicije izraz je veće političke zrelosti na Kosovu i jačanju demokratije zasnovane na ravnopravnosti svih", navodi se u telegramu američkog predsednika. U telegramu se takođe ističe da SAD "ostaju nepokoljebljivi prijatelji naroda Kosova". "Podržaćemo sve napore koji vam pomažu na putu napred u ostvarivanju zajedničkih ciljeva u potpunom učlanjenju Kosova u evroatlanske i međunarodne institucije", poručio je Obama. "Posebno ćemo nastaviti da radimo s vašim institucijama na stvaranju sveobuhvatne i multietničke demokratije, za jačanje privrede Kosova i vladavinu zakona", dodao je američki predsednik. (Beta) |