петак, 29. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Азербејџан: Остајемо при ставу да не признајемо независност Косова
Хроника

Азербејџан: Остајемо при ставу да не признајемо независност Косова

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 07. децембар 2018.

 Председник Србије Александар Вучић разговарао је са министром за економски развој Азербејџана Шахином Мустафајевом.

Он је пренео да његова земља чврсто остаје при ставу да не признаје једнострано проглашену независност Косова.

Мустафајев је копредседавајући Међувладине комисије за трговину и економску сарадњу, чије се пето заседање одржава у Београду.

Председник Вучић је рекао да се са радошћу сећа своје посете Азербејџану у мају ове године и поштовања које је тада указано Србији, као и садржајних разговора са председником Алијевом, изразивши наду да ће имати прилику да му следеће године узврати гостопримство.

И овом приликом он је изразио велику захвалност државном врху Азербејџана за континуирану подршку територијалном интегритету и суверенитету Србије, која посебно долази до изражаја у међународним организацијама, противљењем пријему тзв. Косова у њихово чланство, о чему сведочи и гласање у Интерполу.

Министар Мустафајев је рекао да Азербејџан чврсто остаје при ставу да не признаје једнострано проглашену независност тзв. Косова.

Двојица саговорника истакли су значај заседања Међувладине комисије, јер она може да утиче на структуру економске сарадње и трговинске размене, чији обим за сада не одговара могућностима и не прати политичке односе, који су достигли ниво стратешког партнерства.

Председник Вучић је нагласио да су се компаније из Азербејџана показале као поуздани партнери и да су добродошле да и даље учествују у пројектима у Србији, посебно у области инфраструктуре.

На састанку је констатовано да значајни потенцијали за сарадњу постоје и у пољопривреди, енергетском сектору и туризму, с посебним нагласком на евентуална улагања азербејџанских инвеститора у туристичке потенцијале Србије, попут бања.

 

Разматрана је и могућност увођења директне авионске линије између Београда и Бакуа, саопштила је Прес-служба председника.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер