среда, 24. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > "Атлантик": За излазак Британије из ЕУ крива Меркелова
Хроника

"Атлантик": За излазак Британије из ЕУ крива Меркелова

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 26. јун 2016.

Британци су окренули леђа Европској унији уплашивши се масовне миграције, највеће још од времена инвазије Англа и Саса, пише аналитичар листа „Атлантик“ Дејвид Фрум.

Ангела Меркел

Избор у корист „брегзита“ показао је да су Британци почели да осећају да је њихова сопствена земља препуна, сматра аналитичар.

На британску миграциону политику у истој мери утичу како Европска унија, тако и сам Лондон, али највећу улогу у одлуци грађана одиграло је неповерење у европске елите које нису учиниле довољно да заштите становништво својих земаља од непријатних последица глобализације.

Напротив, поједини лидери учинили су много тога у супротном смеру.

„Ако је неко и подстакао Велику Британију да изађе из Европске уније, онда је то учинила Ангела Меркел својом импулсивном одлуком да отвори врата Немачке, а затим и целе Европе за 1,1 милион блискоисточних и северноафричких миграната“, сматра Фрум.

Према подацима националне статистичке службе Велике Британије, током 2015. године у ту земљу се доселило 630.000 страних држављана.

За 25 година (од 1990. до 2015.) број становника је порастао са 57 на 65 милиона, и то уз стопу наталитета нижу од стопе морталитета. Ако се овај темпо настави, до 2026. године број становника Велике Британије биће већи од 70 милиона, при чему половину овог раста чине мигранти.

Миграција оптерећује школе и болнице и разара тржиште некретнина – просечна цена станова у Лондону 12 пута је већа од просечне плате, наводи новинар. За то су у великој мери одговорни богати мигранти који елиминишу понуде локалних купаца.

Више од 200.000 рођених у Великој Британији сваке године одлази у Аустралију и САД надајући се бољој будућности.

(Спутник)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер