четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Асошијетед прес: Пала холандска влада због Авганистана
Хроника

Асошијетед прес: Пала холандска влада због Авганистана

PDF Штампа Ел. пошта
субота, 20. фебруар 2010.

ХАГ – Коалициона влада Холандије распала се након 16-часовних разговора пошто две највеће партије нису успеле да се договоре око тога да ли да повуку своје војнике из Авганистана као што је то било и планирано - августа ове године.

„Када нема поверења, тешко је да се међусобно сарађује. Не постоји пут којим би ова влада могла да настави”, изјавио је холандски премијер Јан Петер Балкененде, пренео је АП.

Он је рекао да друга по величини партија у коалицији, Лабуристичка, напушта владу због непомирљивих разлика око холандског војног присуства у Авганистану.

Премијер Балкененде није споменуо изборе. Међутим, оставка Лабуристичке партије оставиће холандску владу без потребне већине, а политички стручњаци кажу да су превремени избори неизбежни, пише агенција.

У тренутку када је појачао борбу против талибанских побуњеника, НАТО је затражио од Холандије да „истражи могућност даљег останка у Авганистану” за 2.000 холандских војника који се налазе у јужној провинцији Урузган.

Холандски војници дошли су у Авганистан 2006. године, и тамо их је до сада, погинуло двадесет и један.

Балкенендеова Демохришћанска партија, већи партнер у коалицији, била је за то да холандски војници и после рока, а то је август 2010. године, остану у мањем броју у Авганистану, односно да се њихово присуство постепено смањује.

Томе се оштро успротивио заменик премијера Воутер Бос, чија Лабуристичка партија жели да се холандска мисија у Авганистану оконча као што је и планирано, до краја лета.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер