Хроника

Анкара: Одбојкашице Србије пласирале су се у полуфинале Европског првенства победивши Бугарску са 3:0

Штампа
среда, 04. септембар 2019.

Женска одобојкашка репрезентација Србије пласирала се у полуфинале Европског првенства, пошто је данас у четвртфинаној утакмици у Анкари победи Бугарску са 3:0.

Србија је до победе дошла резултатом 25:19, 25:18 и 28:26, за 77 минута игре.

Изабранице Зорана Терзића у полуфиналу Европског првенства играће у Суботу против бољег из дуела између Италије и Русије.

Одбојкашице Србије у сва три сета биле су знатно бољи ривал, осим када су Бугарке у финишу трећег сета и поред убедљивог вођства актуелних шампионки, успеле да дођу до изједначења, а потом и преокрета који им је донео сет лопту.

Бугарска то није успела да искористи, па је Србија изборила пласман у полуфинале.

Најефикаснија у селекцији Србије била је Тијана Бошковић са 22 поена, док је Бранкица Михајловић уписала 11.

Бугарску је предводила Елица Василева са 18 поена.

Овако је протекао меч:

17.25 – Крај меча, Србија осваја трећи сет са 28:26 и укупно са 3:0 у сетовима уписује победу над Бугарском.

17.09 – Средином трећег сета резултат је 12:9 за нашу селекцију.

16.53 – И други сет припада одбојкашицама Србије, резултатом 25:18.Неизвесно је било све до средине сета, када је Србија везала четири поена. Поново се играо поен за поен у завршници, што је одговарало нашој селекцији.

16.25 – Србија осваја први сет резултатом 25:19. Одлична игра наших одбојкашица. Бугарке су имале три поена предности на старту, али су изабранице Зорана Терзића преокренуле резултат у њихову корист, стекле предност коју су без проблема одбраниле.

16.08 – Бољи старт Бугарки, али Србија потом стиче предност од 8:6 у првом сету.

16.00 – Почео је меч, Србија прва на сервису...

15.55 – Интониране су химне, меч ускоро почиње...

Европско првенство, четвртфинале:

Србија: Б. Буша 5, К. Лазовић 0, М. Поповић 8, С. Мирковић 0, Б. Михајловић 11, М. Огњеновић 5, С. Вељковић 10, Т. Пушић 0, А. Бјелица 0, М. Алексић 0, С. Поповић 0, Т. Бошковић 22, Б. Миленковић 0, Ј. Благојевић 0

Бугарска: Г. Димитрова 10, Н. Димитрова 6, К. Петрова 0, М. Паскова 3, Л. Китипова, П. Баракова 0, М. Тодорова 7, М. Каракашева 4, А. Миланова 0, Ж. Тодорова 0, Е. Василева 18, Е. Бечева 0, М. Кривошиска 0, В. Рачиковска 0