Početna strana > Hronika > Ankara: Odbojkašice Srbije plasirale su se u polufinale Evropskog prvenstva pobedivši Bugarsku sa 3:0

sreda, 04. septembar 2019.

Ženska odobojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je danas u četvrtfinanoj utakmici u Ankari pobedi Bugarsku sa 3:0.

Srbija je do pobede došla rezultatom 25:19, 25:18 i 28:26, za 77 minuta igre.

Izabranice Zorana Terzića u polufinalu Evropskog prvenstva igraće u Subotu protiv boljeg iz duela između Italije i Rusije.

Odbojkašice Srbije u sva tri seta bile su znatno bolji rival, osim kada su Bugarke u finišu trećeg seta i pored ubedljivog vođstva aktuelnih šampionki, uspele da dođu do izjednačenja, a potom i preokreta koji im je doneo set loptu.

Bugarska to nije uspela da iskoristi, pa je Srbija izborila plasman u polufinale.

Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Tijana Bošković sa 22 poena, dok je Brankica Mihajlović upisala 11.

Bugarsku je predvodila Elica Vasileva sa 18 poena.

Ovako je protekao meč:

17.25 – Kraj meča, Srbija osvaja treći set sa 28:26 i ukupno sa 3:0 u setovima upisuje pobedu nad Bugarskom.

17.09 – Sredinom trećeg seta rezultat je 12:9 za našu selekciju.

16.53 – I drugi set pripada odbojkašicama Srbije, rezultatom 25:18.Neizvesno je bilo sve do sredine seta, kada je Srbija vezala četiri poena. Ponovo se igrao poen za poen u završnici, što je odgovaralo našoj selekciji.

16.25 – Srbija osvaja prvi set rezultatom 25:19. Odlična igra naših odbojkašica. Bugarke su imale tri poena prednosti na startu, ali su izabranice Zorana Terzića preokrenule rezultat u njihovu korist, stekle prednost koju su bez problema odbranile.

16.08 – Bolji start Bugarki, ali Srbija potom stiče prednost od 8:6 u prvom setu.

16.00 – Počeo je meč, Srbija prva na servisu...

15.55 – Intonirane su himne, meč uskoro počinje...

Evropsko prvenstvo, četvrtfinale:

Srbija: B. Buša 5, K. Lazović 0, M. Popović 8, S. Mirković 0, B. Mihajlović 11, M. Ognjenović 5, S. Veljković 10, T. Pušić 0, A. Bjelica 0, M. Aleksić 0, S. Popović 0, T. Bošković 22, B. Milenković 0, J. Blagojević 0

Bugarska: G. Dimitrova 10, N. Dimitrova 6, K. Petrova 0, M. Paskova 3, L. Kitipova, P. Barakova 0, M. Todorova 7, M. Karakaševa 4, A. Milanova 0, Ž. Todorova 0, E. Vasileva 18, E. Bečeva 0, M. Krivošiska 0, V. Račikovska 0