петак, 29. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Андрија Мандић: Власт води специјални рат против оних који нису за чланство Црне Горе у НАТО
Хроника

Андрија Мандић: Власт води специјални рат против оних који нису за чланство Црне Горе у НАТО

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 20. јануар 2017.

 После бомби из 1999. данас су средства борбе с онима који су против уласка Црне Горе у НАТО перфидна и подмукла. Људе из Демократског фронта, који је противници чланства у Алијанси, позивају у станице полиције, саслушавају, малтретирају и понижавају.

Актуелна црногорска Влада је попут свих претходних под вођством Демократске партије социјалиста за свој врховни циљ кандидовала улазак Црне Горе у НАТО. Иако је свима очигледно да се огромна већина грађана противи једном таквом пројекту, кампања за улазак Црне Горе у тај војни савез нарочито је интензивирана откако су црногорске власти, спаливши све мостове према Русији, донијеле одлуку да све карте баце на НАТО причу.

У том погледу, свако ко се дрзне да се јавно или на било који други начин супростави насилном увлачењу земље у НАТО, бива изложен разним врстама ризика и притисака од стране режима, који је сву своју судбину практично запечатио и везао за реализацију овог пројекта.

Један од последњих случајева притисака на противнике увлачења земље у ову војну алијансу јесте случај грађанског активисте Марка Милачића, који је након интервјуа за портал „Кодекс“ у којем је упозорио на „могуће фаталне последице оглушења клике на власти о већинску вољу народа“, морао отићи у полицију на информативни разговор.

Да је данас ризик бити против НАТО-а у Црној Гори сагласан је и Андрија Мандић, предсједник Нове српске демократије, који за Спутњик објашњава да се ипак за разлику од 1999. године када је Црна Гора била бомбардована, данас све ради на перфиднији и подмуклији начин.

„Данас је много мањи ризик бити против НАТО-а него што је то био случај ′99. године, када су нас бомбардовали и када сте могли очекивати да вам нека бомба падне на главу, или да вас неки агент НАТО-а убије негдје у некој сачекуши. Данашња средства борбе против нас који се боримо против НАТО-а су перфиднија и подмуклија“, истиче Мандић.

По његовој оцјени тренутно на цени имамо праксу злоупотребе државних ресурса као што је то било у случају Марка Милачића или као што је то било у случајевима људи који долазе из Демократског фронта који се позивају у станице полиције, саслушавају, малтретирају и понижавају.

„Дакле, ово је једна врста специјалног рата који се води против људи из Демократског фронта који су противници НАТО-а. И ја сам сигуран да та тактика неће дати резултате јер она неће промијенити основни однос. А основни однос је да је више од двије трећине грађана против учлањења Црне Горе у тај војни и офанзивни савез. Па се прибјегава средствима преваре да се одлука о учлањењу Црне Горе донесе у Скупштини што није добро, јер наша скупштина не одражава стварну вољу грађана о том питању. Једини који је мјеродаван да саопшти шта мисле о учлањењу Црне Горе у НАТО су грађани Црне Горе“, закључује Мандић за Спутњик.

(ИН4С)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер