четвртак, 18. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Амбасадор Украјине у Србији Володимир Толкач: Наш став по питању КиМ се не мења, захвални смо Приштини због позиције у вези са ратом. Било би добро да Србија заједно са Украјином брани европске вредности
Хроника

Амбасадор Украјине у Србији Володимир Толкач: Наш став по питању КиМ се не мења, захвални смо Приштини због позиције у вези са ратом. Било би добро да Србија заједно са Украјином брани европске вредности

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 07. август 2022.

 БЕОГРАД - Амбасадор Украјине у Србији Володимир Толкач поновио је у суботу да се став званичног Кијева по питању Косова и Метохије не мења, односно, да Украјина не признаје Косово као независну државу, али и изразио захвалност због подршке и помоћи Приштине.

"Став званичног Кијева по питању Косова се не мења, истовремено изражавамо захвалност због позиције Приштине у вези са ратом у Украјини и пружања помоћи. Ми смо увек били стабилни по питању спољне политике и увек подржавали сваку државу у оним границама које су међународно признате", рекао је Толкач за РТК.

Када је реч о дијалогу Београда и Приштине, украјински амбасадор је рекао да је најважније трагати за компромисом.

"Говорећи из позиције Украјине, ми већ 23 године идемо путем компромиса бранећи своју државу, али нисмо успели да избегнемо овај крвави рат. Зато, што се тиче компромиса, не знам да ли до њега може да дође. С друге стране, треба тражити компромис до последњег момента", истакао је амбасадор.

На питање о санкцијама Русији, што ЕУ и Запад траже од Србије, Толкач каже да би било добро да "Србија заједно са Украјином брани европске вредности".

"Украјина и Србија имају заједнички циљ, а то је интеграција у ЕУ. Не могу да очекујем и да инсистирам од Србије да уводи санкције Русији, али бисмо били захвални уколико би новоформирана српска влада заједно са нама ишла путем који смо заједнички изабрали, а то је пут ЕУ", додао је украјински амбасадор.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер