четвртак, 28. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Амбасадор Кине у Београду: Не очекујем да ће доћи до оружаног сукоба на КиМ, косовски проблем треба да буде решен у оквиру Резолуције 1244 и дијалогом
Хроника

Амбасадор Кине у Београду: Не очекујем да ће доћи до оружаног сукоба на КиМ, косовски проблем треба да буде решен у оквиру Резолуције 1244 и дијалогом

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 05. децембар 2018.

 Амбасадор Кине у Србији Ли Манчанг изјавио је данас у разговору са студентима Београдског универзитета да не очекује да ће доћи до оружаног сукоба на Косову и Метохији.

Ли је на трибини „Место и улога Кине у глобалном поретку са посебним освртом на Балкан и Србију“, одговарајући на питање студента да ли ће Кина пружити оружану подршку Србији уколико дође до сукоба у јужној српској покрајни, одговорио питањем: „Зашто да ратујемо, када можемо да разговарамо?“.

„Неће бити рата, што да се супротстављамо када можемо да седнемо за сто и да разговарамо? Кинеска спољна политика се залаже за мирољубиво решење“, подвукао је Ли.

Он је поновио да Кина поштује Србију и њен територијални интегритет, као и њену самосталност.

Један од студената је приметио да кинески спортисти на међународним такмичењима играју против спортиста Тајвана, коју Кина не признаје за самосталну територију, те је амбасадора упитао шта мисли о томе да се и српски спортисти такмиче са косовским.

„Тајван је саставни део Кине. Он је наша провинција и пуно захваљујемо Влади Србије и српском народу што дају подршку Кини у том смислу. С друге стране, ми не признајемо Косово и сматрамо да косовски проблем треба да буде решен у оквиру Резолуције 1244 и дијалогом“, подвукао је Ли.

Међутим, без обзира на став Кине да су Тајван и Хонгконг, који су иначе чланови Олимпијског комитета, део њене територије, кинески спортисти се такмиче са њиховим спортистима, али под условом, каже Ли, да на такмичењима не истичу своју заставу, пренео је Танјуг.

„Њихова застава је олимпијска, а не политичка застава. То је наш став“, рекао је Ли.

(Агенције) 

 

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер