петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Александра Смиљанић: Преговори воде лошој продаји Телекома
Хроника

Александра Смиљанић: Преговори воде лошој продаји Телекома

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 30. март 2011.

БЕОГРАД - Бивша министарка телекомуникација Александра Смиљанић оценила је данас да даљи преговори са Телекомом Аустрија воде ка продаји Телекома Србија и додала да влада нема право да аустријској компанији да рок од 15 дана да побољша понуду.

"Понуда Телекома Аустрија је изузетно лоша и неозбиљна, и показује да ова фирма не би била добар власник Телекома. Они су понудили неколико пута нижу цену од вредности Телекома, и дупло мање инвестиције у будућности. Тако да даљи преговори немају никаквог смисла", рекла је она агенцији Бета.

Она је казала да се одлуком да аустријској компанији да рок до 15 дана да побољша понуду не може ништа добити, "јер овај потез води ка продаји Телекома која ће имати погубне последице по економију Србије".

Према њеним речима, Влада није имала право да да додатни рок Телекому Аустрија, јер је тако обманула и грађане и потенцијалне купце на тендеру.

"Али Влада нема ни право да прода Телеком, па опет то ради", рекла је бивша министарка и додала да је влада у досадашњем поступку прекршила Устав и неколико закона.

Влада Србије затражила је од Телекома Аустрија да повећа понуђену цену за куповину 51 одсто Телекома Србије, како би одговарала условима тендера.

Влада је оценила да је понуда непотпуна, односно да финансијски део понуде не одговара условима прописаним тендером.

Влада Републике Србије одредила је да је минимална цена за 51 одсто акција Телеком Србија 1,4 милијарде евра. Телеком Аустрија понудио је 950 милиона евра за акције и 450 милиона евра за инвестиције, што није у складу са финансијским условима.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер